календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Віртуальна екскурсія «Мистецька Польща»

27.03.2017

Продовжує свою роботу Пункт європейської інформації в Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова. В межах його діяльності пройшла чергова європейська студія із циклу «Дружня Польща», яка мала назву «Мистецька Польща». 

З десятикласниками гімназії №1 говорили про культурну спадщину країни-сусіда. Охопити всі напрями одразу неможливо, тому координатор Пункту ЄІ Юлія Майстренко зупинилась на музиці та літературі.

Учасники зустрічі дізнались багато нового про національного героя Польщі – віртуозного композитора і піаніста Фредеріка Шопена. Гімназисти здійснили віртуальну прогулянку залами музею Ф. Шопена, який нині розташований у перлині польської архітектури – замку Острозьких за проектом Тильмана Ґамерського; визначними місцями Варшави, де встановлені "музичні лавки" Шопена.

Говорячи про літературу, закцентували свою увагу на письменниках-фантастах. Виявилось, що зі  Станіславом Лемом та його романом «Соляріс» учні не знайомі, проте творчість Анджея Сапковського їм більш близька і відома завдяки комп'ютерній RPG-грі «The Witcher».

Гостями заходу стали координатор у Херсоні організації «Мережа освітніх консультантів України» Лариса Василенко та абітурієнтка одного з польських вишів Сніжана Радик. Пані Лариса допомогла визначитись з навчальними закладами Польщі, які пропонують навчання в сфері мистецтва, а пані Сніжана прочитала власний вірш польською мовою й закликала майбутніх абітурієнтів серйозно ставитися до вибору професії та місця навчання.

Хочемо нагадати, що у читальній залі бібліотеки діє постійна виставка «Для тих, хто вивчає польську». Тому всі бажаючі можуть скористатися інформацією, представленою на цій виставці, а також переглянути корисні друковані та електронні джерела з фондів Пункту ЄІ.

 


X