календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Старт обласної національно-патріотичної акції «Ми - українці»

15.03.2017

14 березня 2017 року, в День українського добровольця, відбулося урочисте відкриття обласної патріотичної акції «Ми – українці!», яка проходитиме впродовж березня-жовтня 2017 року за ініціативи Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова і за підтримки управління культури, управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації.

Завданнями акції “Ми — українці” є виховання патріотизму на підґрунті вивчення національних традицій і позитивних прикладів з історії та культури українського народу; організація молодіжного волонтерського руху з метою  пошуку та збирання інформації щодо самобутньої історії свого краю, народних культурних традицій, історичної спадковості поколінь; активізація діяльності бібліотек області, спрямованої на національно-патріотичне виховання молоді.

У ході акції передбачається проведення в бібліотеках і навчальних закладах заходів, покликаних сприяти національно-патріотичному вихованню молодих людей, залученню молоді до творчої діяльності та активної участі у соціокультурному житті громади. Творчі роботи учасників акції будуть оцінюватися у кількох номінаціях і жанрах. Урочисте підбиття підсумків акції і відзначення найактивніших учасників відбудеться 5 жовтня 2017 року в обласному палаці молоді і студентів (м. Херсон, вул. Перекопська, 158).

Розпочалася акція урочистим заходом «З Україною в серці живу» в актовій залі Херсонського музичного училища, де зібралося близько 500 учнів та студентів м. Херсона, депутатів обласної ради, представників громадських та волонтерських організацій, письменників, працівників бібліотек міста і області, військовослужбовців, спортсменів.

З нагоди Дня українського добровольця представники влади привітали членів добровольчих формувань, які брали участь у подіях на Майдані та воювали у зоні АТО.

Окремі військовослужбовці отримали почесні грамоти та подяки від голови облдержадміністрації Гордєєва А.А.; почесні нагороди воїнам вручив голова Херсонської облради Мангер В.М. Запрошені сім’Ї загиблих добровольців отримали подарунки. Присутні вшанували пам’ять  загиблих героїв хвилиною мовчання.

З вітальними словами до молоді та всіх учасників звернулися:

перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Січова Валентина Іванівна,

начальник управління культури обласної державної адміністрації, заслужений діяч мистецтв України Думинська Світлана Віталіївна,

директор Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова Вікторія Леонідівна Лобзова,

українська плавчиня, багаторазова чемпіонка та призерка чемпіонатів Європи та світу 2014-2016 років, чемпіон та призер Літніх Паралімпійських ігор, майстер спорту України міжнародного класу - Єлизавета Мерешко,

заслужений тренер України, нагороджена званням «Народний герой» - Стелла Бенедик,

майстер декоративно-ужиткового мистецтва з Нової Каховки, ветеран АТО - Анатолій Обелець,

очільник Херсонської обласної організації солдатських матерів України, член Громадської ради при Херсонській облдержадміністрації - Ольга Безкоровайна,

лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, член Національної спілки письменників України - Анатолій Кичинський,

молода поетеса, автор поетичної збірки «Економіка любові», студентка Херсонського державного аграрного університету, журналіст, автор проекту «Поетична шафа» -  Альона Мовчан.

Відеопривітання учасникам акції надіслала українська співачка родом з Херсона, композитор та автор пісень, акторка, володарка  національної музичної премії «Пісня року» 2014 - Світлана Тарабарова.

Святкового настрою додавали музичні та хореографічні виступи студентів і викладачів Херсонського училища культури, музичного училища, дитячих та молодіжних танцювальних колективів.

Впродовж заходу гості змогли познайомитись з фотовиставкою «Світлини для героїв», представленою в холі Херсонського музичного училища.

Приєднуйтесь до акції, створіть свої малі історії, з яких формується велика історія України.


X