календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Культура Португалії розвивалася протягом століть. В першу чергу, на її становлення сильно вплинуло географічне положення країни. Перші португальські міста виникли в епоху римського панування: на півдні країни до наших днів збереглися руїни римських будівель, старовинні мостові, храми і акведуки.
Велику роль зіграла і близькість арабських держав: багато будинків португальських міст облицьовані кольоровими керамічними плитками. Мистецтво виготовлення керамічних кахлів принесли в Португалію араби. Поверхня кахлів рельєфна, орнамент за ісламською традицією складався в основному із зірок. Вплинули араби і на формування португальської мови – вона розвивалась на основі простонародної латини і великої кількості арабських слів.
Португалія - це найзахідніша держава Європи. Вона омивається водами Атлантичного океану. Саме тому протягом багатьох століть життя португальців було нерозривно пов'язане з морем: вони прославились як мандрівники і кращі мореплавці.
Завдяки морським плаванням португальці побували в різних частинах світу, де створювали численні колонії. Природно, що культура завойованих країн справила великий вплив і на культуру Португалії. Найбільш яскраво це проявилося в змішуванні архітектурних стилів, будові будинків, церков і мостових в містах, а також у розвитку ремесл і традицій національної кухні.
Найстарішими ремеслами є виноробство і рибальство - століттями ці промисли годували португальські сім'ї. Вважається, що першу виноградну лозу завезли на територію країни фінікійці. Сьогодні ми можемо насолоджуватися величезним вибором прекрасних португальських вин, серед яких найвідомішим є портвейн. Виноград є також символом достатку і здоров'я. А ось рибний промисел безпосередньо пов'язаний з національною кухнею. Її основа - страви з усіляких риб і морепродуктів, соуси і спеції, тому португальська кухня - рай для гурманів і любителів риби.Дуже яскравим і самобутнім є і декоративно-прикладне мистецтво Португалії, що виникло ще в 15-16 століттях. Тут варто відзначити чудові ювелірні прикраси із золота та срібла, тканини і майстерність різьблення по дереву. Культура Португалії багата піснями і лірикою, серед яких особливо поширена пісенна форма фаду. Романси фаду поєднують в собі елементи лицарських середньовічних романсів і риси мавританського фаталізму, про нероздільність любові і смутку.

X