календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Культурні особливості народу Португалії багато в чому обумовлені взаємодією з різними народами, при цьому мають місце характерні для всіх жителів півдня риси світогляду. Португальці поважають культурні цінності, а також шанують родину в якості головної складової щасливого життя. Сім’я для португальців завжди на першому місці. Тут підтримують зв’язок з усіма родичами, в сім’ях зазвичай по три дитини, недільні сімейні обіди – це окрема історія. Щонеділі можна спостерігати, як величезні сім’ї займають пів ресторану, щоб всі могли зустрітися за великим столом.  Більшість жителів країни прагне вступити в шлюб до 18 років, а потім обзавестися кількома дітьми. Склад сім'ї традиційно включає численних близьких і далеких родичів: дідусів, бабусь, тіточок і дядечків. В цілому, португальці вважають сім'ю центром свого маленького Всесвіту, поважаючи і шануючи один одного.

Життєлюбні і веселі, португальці поважають веселощі і народні гуляння. Активно і весело святкуються 14 державних свят, які включають релігійні та світські пам'ятні дати. Окреме місце відводиться дням шанування місцевих святих, яких в країні близько сотні. Шумно, яскраво, з особливим пафосом відзначаються Великдень, Різдво, супроводжувані процесіями в екстравагантному вбранні. Організовується ярмаркова діяльність, масові гуляння в супроводі бурхливих танців і пісень. Застілля традиційно проводиться пишно, з великою кількістю страв національної кухні.

Корінні португальці з повагою зберігають культурні традиції, вироблені багатьма поколіннями жителів країни. Відмінними рисами характеру є ввічливість по відношенню до оточуючих, гостинність, стриманість в прояві емоцій при спілкуванні з незнайомцями. Кожному в скрутному становищі надається будь-яка необхідна допомога. Португальці нікуди не квапляться. Тут цілком нормально запізнитися на зустріч на півгодини або годину, вони люблять відкладати справи на завтра. Щоб дочекатися держслужбовця з якогось питання, треба запастися терпінням. Португальці - миролюбний народ, вони завжди віддадуть перевагу пляжу, ніж боротьбі за щось, але як вам такий факт: “революція гвоздик” з повалення 40-річної диктатури пройшла без єдиного пострілу! З давніх-давен жителі цієї країни неухильно шанують релігійні традиції. Португальці, які в основному складі є прихильниками католицької віри, не пропускають богослужінь і зборів. Кожне місто країни багате храмами і монастирями, релігійні свята відзначаються пишно по всій сонячній Португалії.

  

X