календар подій

Календар подій

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Писанковий Всесвіт Валентини Чумаченко

28.04.2021

У відділі мистецтв Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова напередодні Великодніх свят відкрилась виставка писанок талановитої майстрині із Станіслава Валентини Чумаченко. Вона так і називається  «Великодні обереги Валентини Чумаченко». 

Пані Валентині підкорюються і живопис, і різновиди декоративно-ужиткового мистецтва. Але найбільше вона закохана в українську народну писанку та її давню символіку. 

Більше 10 років майстриня пише писанки, з головою занурюючись у минуле нашої країни, з яким пов’язана традиція оздоблювати яйця. На виставці вона презентує лише невелику частину свого творчого доробку, адже давно ретельно вивчає український орнамент та символіку, цікавиться архівними матеріалами та записами етнографічних експедицій. Тому серед розмаїття писанок можна побачити як авторські, так і традиційні за мотивами різних регіонів України, в яких використані оберегові зображення: зірка, риби, вазон, сороки, олені, берегиня, півень, виноград, дубові листки, вуж, безкінечник, драбинка, паросток, дерево життя тощо. 

 

Першими відвідувачами виставки стали 5-тикласники школи №55 міста Херсона, які були в захваті від робіт майстрині, їх різнобарв’я, різноманіття та краси: огляд-знайомство відбувався онлайн на платформі ZOOM з ініціативи вчителів трудового навчання і технологій школи Поліни Кізенко та Віктора Солохіна. 

 

Завдяки сучасним технологіям та працівникам відділу мистецтв бібліотеки, учні мали можливість побачити зблизька та помилуватись кожною писанкою, дізнатись більше про значення найпоширеніших елементів орнаменту та символіку фарб. Дехто з дітей вперше побачив писачок, яким творить свої дива майстриня і який завбачливо залишила поруч з писанками. 

 

Віртуальне знайомство з виставкою продовжиться. А всіх бажаючих помилуватись великодніми оберегами запрошуємо до бібліотеки, не забувши про маску та дотримуючись дистанції!


X