календар подій

Календар подій

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Лавреньовка провела День інформації «Безцінні скарби рідної культури» онлайн

15.04.2021

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова в умовах карантинних обмежень запропонувала своїм користувачам різноманітні онлайн-заходи в межах Дня інформації «Безцінні скарби рідної культури», присвяченого Міжнародному дню пам’ятників і визначних місць та Дню пам’яток історії та культури. Для широкого загалу на сторінці книгозбірні у фейсбук впродовж дня з’являлися посилання і водночас для учнів закладів загальної середньої освіти  та студентів здійснювалася адресна розсилка.

Працівники відділу абонемента запросили учнів 8-х класів Херсонської ЗЗСО № 39   на відеоекскурсію «Пам’ятнику, я тебе знаю». Школярі мали змогу ознайомитися з добіркою пам’ятників відомим літературним героям, які прикрашають міста нашої країни. Літературних улюбленців, що заслужили на таку пам’ять, дуже багато, серед них – Проня Прокопівна та Свирид Голохвастов, Мавка, Тарас Бульба, Маруся Чурай, Захар Беркут та ін. 

Відеозамальовка «Народні рукомесла Таврійського краю», підготовлена  відділом мистецтв спільно з фахівцями обласного центру народної творчості, представила учням 6-8-х класів ЗЗСО № 55 найбільш популярні на Херсонщині напрями та види декоративно-ужиткового мистецтва, талановитих майстрів, які своєю творчістю прославляють наш край.

 

Учні 8-9-х класів херсонських шкіл № 34, 39 та 54 дізналися про пам’ятки нашого міста – будинок взаємного кредиту, готель «Європейський» та будинок перуанських купців, їхнє минуле та сьогодення завдяки відеознайомству «Архітектура старого Херсона в історіях та легендах», запропонованому інформаційно-бібліографічним відділом. 

  

Відділ соціокультурної діяльності представив учням старших класів ЗЗСО № 34 віртуальну краєзнавчу розвідку «Культура єврейського народу Херсонщини». Переглянувши відеоролик, вони дізналися про історію цього давнього народу, його традиції, а також  довідалися, який вагомий внесок зробили євреї у розвиток культури та економіки Херсонщини кінця ХIX початку XX ст.

Завершився День інформації онлайн-об’єктивом «Перлини культури у вимірі часу», створеним працівники відділу читального залу. Курсанти морського коледжу ХДМА, студенти ХДУ та спортивного коледжу, учні ЗОШ № 55 та № 54 познайомилися з культурними об’єктами України, внесеними  до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Увагу молоді звернули також на деякі храми Херсонщини, якими наш край пишається, про збереження яких дбає вся громада.

Переглянути всі  відео, що увійшли до Дня інформації, можна на ютуб- каналі ХОБЮ ім. Б.А.Лавреньова за посиланням:
https://www.youtube.com/channel/UCFHJTHrwxajiKRdGozEaz8A


X