календар подій

Календар подій

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Обласний семінар-практикум «Сучасна бібліотека в процесі європейської інтеграції»

29.11.2016
29 листопада 2016 року в Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова  відбувся обласний семінар-практикум «Сучасна бібліотека в процесі європейської інтеграції» для працівників юнацьких структурних підрозділів бібліотек Херсонської області, бібліотекарів вищих та професійно-технічних навчальних закладів міста.
Сьогодення диктує суспільству нові вимоги, серед яких підтримка курсу України до Європи. Шлях цей  є довготривалим і тому постає необхідність поширення знань про ЄС серед громади. Саме сучасні бібліотеки України можуть допомогти в процесі інформаційної підтримки цих процесів, поширюючи європейські цінності та гідно представляючи свої культурні  надбання в європейське суспільство.
У семінарі взяли участь декан факультету менеджменту і бізнесу Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв С.О.Шуляк,   керівництво і кращі фахівці Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова.

Бібліотечні фахівці з 17 районних, сільських бібліотек, центральної міської  бібліотеки ім. Лесі Українки та філій Херсонської ЦБС, працівники 10 бібліотек професійно-технічних навчальних закладів, а також бібліотек херсонських вишів: трьох університетів, морської державної академії, а також гідрометеорологічного технікуму та політехнічного коледжу зібралися для здобуття нових знань,  спілкування й обміну досвідом.

 

На початку учасників семінару запросили на променад книгозбірнею «В Європу через бібліотеку». Відвідуючи відділи бібліотеки, вони дізналися про цікаві проекти, які були започатковані в останні роки, і так чи інакше пов'язані з різними країнами Європи: Болгарією, Англією, Польщею, Нідерландами. Не менш цікаво були представлені заходи в межах комплексної програми "Почувайся європейцем – говори українською!", проекти, пов'язані з мистецтвом України та благодійний фотопроект «Світлини для героїв».  

  Протягом онлайн-спілкування з бібліотеками України бібліотечні фахівці дізналися про успішні історії Пунктів європейської інформації Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва, центральної бібліотеки ім. М.Л.Кропивницького ЦБС для дорослих м. Миколаєва та почули поради від автора та координатора проекту Української бібліотечної асоціації «Все про Європу в бібліотеках»  Олени Башун.

Із зацікавленням учасники семінару сприйняли огляд-презентацію досвіду діяльності європейських бібліотек та бібліотек України, які змінюються і пропонують своїм читачам послуги за європейськими стандартами, від провідного методиста Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова Ольги Козаченко.

 

  Жваво та інтерактивно пройшла travel-гра «Бібліотур у Європу». Уявивши себе бібліо-туристами, бібліотекарі за допомогою сучасних девайсів та онлайн-сервісів подорожували країнами Європи, знайомилися з їхніми національними традиціями і культурою, рекомендували твори сучасної української літератури та, насамкінець, методом командного «мозкового штурму» створювали свої «бібліотечні меседжі». Найнесподіванішим та найбільш креативним виявився меседж команди «Бібліотечних рестораторів» - «Українську книгу в італійську родину».

Декан факультету менеджменту і бізнесу Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв С.О.Шуляк розповіла про європейський вектор модернізації процесу підготовки сучасних фахівців інформаційної справи.
З доповіді Ігнатової Т.Ф., заступника директора Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова, дізналися про культурну дипломатію, успішні історії культурної дипломатії України в процесі євроінтеграції, створення власного культурного продукту. Тема надзвичайно цікава, з одного боку потребує осмислення, а з іншого  сприяє зростанню компетенції бібліотекарів Херсонщини. Інформаційну підтримку при підготовці цієї презентації надала виконавчий директор Української бібліотечної асоціації Ярослава Сошинська.
Бібліотечна мозаїка «Йдемо в Європу, щоб бути Україною» майоріла різноманітним досвідом роботи: представники публічних, наукових бібліотек, а також бібліотек навчальних закладів зацікавили новими формами та технологіями в роботі, унікальними виданнями з своїх фондів та бібліотечними форматами проведення Дня Європи.
Корисною для присутніх також виявилася інформація про діяльність інформаційного центру ЄС при ХДУ в сприянні освіти та дослідженням з питань євроінтеграції від Анастасії Кулик, начальника відділу міжнародних зв´язків ХДУ.

 У ході семінару голова правління благодійного фонду "Майбутнє Херсонщини" Юлія Ситник презентувала освітній проект «Казки Херсонщини». В результаті, всі учасники отримали збірку та повну інформацію про проект. Його організатори чекають на зворотній зв'язок, дехто з учасників семінару, навіть, виявив бажання долучитися до проекту.

Напередодні семінару-практикуму Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова отримала 300 видань від посольств в Україні Латвії, Чехії, Польщі та Міжнародного фонду «Відродження». Тож, на додаток до методичних матеріалів всі учасники отримали книги, періодичні видання, СD-диски, буклети, плакати, які допоможуть користувачам бібліотек Херсонщини ближче познайомитися з історією, культурою, літературою та традиціями європейських країн.

Наостанок, учасники семінару створили «Євроколо вподобань», залишивши свої враження від почутого та побаченого на зірочках-стікерах, і тим самим підбили підсумки професійного заходу.

Завдяки синергії фахівців Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова та Української бібліотечної асоціації семінар-практикум став платформою комунікації бібліотечних працівників Херсонщини з колегами по всій Україні. Сподіваємось, що набуті під час семінару знання та отримані матеріали, знайдуть відображення в діяльності книгозбірень, стануть поштовхом до створення Пунктів європейської інформації та будуть корисними відвідувачам бібліотек всієї області.  


X