Календар подій

 
3
5
6
28
 
 
 
 

Тиждень першокурсника «Зустрінемось в юнацькій». День перший

07.11.2016

У Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б. Лавреньова  вже склалася традиція восени проводити Тиждень першокурсника. У перший день Тижня до книгозбірні завітали  студенти Херсонського професійного ліцею зв’язку та поліграфії.

Пройшовшись експрес-екскурсією по бібліотеці, «першачки» зупинились у читальній залі. Саме тут протягом останнього місяця діє виставка «Кафедра духовної літератури». З благословення митрополита Херсонського і Таврійського Іоанна вперше зі старовинними  богослужбовими книгами із ризниці  Свято-Духівського кафедрального собору всі відвідувачі, від юного до дорослого, можуть познайомитися у стінах бібліотеки.

Бібліотечні працівники  запропонували студентам зустрітися з головою єпархіального відділу місіонерства, релігійної освіти і катехізації кліриком Свято-Духівського кафедрального собору Української православної  церкви Костянтином Ланцевим.

Він показав найбільш давні богослужбові книги «Євангеліє» 1801 року, «Апостол» 1879 року, розповів про їхнє призначення, особливу мову  та познайомив зі змістом. Клірик Костянтин розповів також про історію кафедрального собору, його нелегку долю та засновників.  Молодь змогла дізнатися про цікаві факти давнього книгодрукування  й доторкнутися до найцінніших видань духовних  скарбниць.

Потім на студентів чекала презентація виставки-колаж «Книжковий хіт-парад» у відділі абонемента, книги на якій були розподілені за номінаціями.

 «Улюблена класика» представлена творами Г. Лі, Дж. Селінджера,  Е. Хемінгуея, Й. Гете, Дж. Оруела та інших.  Книги цих авторів давно посідають чільні місця у різноманітних рейтингах, як то «Книги, які варто прочитати до 30 років» та ін.

У номінацію  «Книга у кінопросторі» потрапили твори, екранізації яких або стали гучною подією останніх років, або перетворились на «оскароносну» кінокласику.

«Український формат» зібрав книги найпопулярніших  авторів сучасної української літератури, а саме: Л. Костенко, М. Кідрука, С. Андрухович, І. Роздобудько тощо.

До номінації «Модна книжка» увійшли  твори С. Се,  Б. Акуніна, Е. Сафарлі, Д. Брауна,  А.  Перес-Реверте, М. Кетро, Р. Гелбрейта, Ю Несбьо,  які користуються найбільшим попитом серед молодих читачів
Привернув увагу яскравий  акцент виставки – інсталяція «Хіти десятиліть» – короткий екскурс у книжкову моду від 60-х років минулого століття до двотисячних.

Родзинкою в оформленні виставки стали фотоколажі, на одному з яких зібрані екранізовані персонажі О. Дюма, Л. Керролла,  Дж.  Мартіна,  С. Ларссона тощо, а з іншого читачів спокушають книжки  Кузьми Скрябіна, Василя Шкляра, Любко Дереша та інших.

Відвідавши бібліотеку вперше, студентська молодь переконалась, що знайде тут книжку на будь-який смак та уподобання.