календар подій

Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Тиждень першокурсника «Зустрінемось в юнацькій»

09.11.2015

У Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б. Лавреньова стартував традиційний для осінньої пори тиждень першокурсника. Перший день тижня розпочався з ювілейної мозаїки «Такі знайомі, такі улюблені», на яку були запрошені першокурсники Херсонського державного аграрного університету.

Список книг, ювілеї яких ми відзначаємо в 2015 році, великий і різноманітний. У ньому є твори, написані сотні років тому, і твори, яким виповнилося лише кілька десятків років, але всі вони увійшли до скарбниці світової літератури. Це «Пісня про Нібелунгів», «Руслан і Людмила» О. С. Пушкіна, «Айвенго» В. Скотта, «Роксолана» П. Загребельного, «Тарас Бульба» та «Вій» М.В. Гоголя, «Портрет Доріана Грея» Оскара Уайльда, «Гаррі Поттер та філософський камінь» Джоан Роулінг.

Бібліотекарі відділу абонемента не ставили за мету переказати сюжет книг, а знайшли для кожної з них ще не відомі студентам цікаві факти. Молодь із захопленням переглянула підібраний відеоряд з екранізацій різних епох, а потім взяла участь у вікторині «Знайомтеся: Гаррі Поттер».  Вчорашні школярі за кожну правильну відповідь отримали солодкі призи, а бібліотекарі визначили найбільш обізнаного поціновувача  Поттеріани за кількістю зароблених цукерок.

У читальній залі першокурсники познайомились з книжковим переглядом «Там, де звучить рідна мова, живе український народ», присвяченим Дню української писемності та мови. Добірка книжок і публікацій у пресі стане у пригоді всім, хто хоче удосконалити свої знання і навички володіння українською мовою.

Працівники інформаційно-бібліографічного відділу запропонували студентам стати учасниками бібліотечного квесту «Книжкове місто». В пошуково-ігровій формі молоді читачі познайомилися з бібліотекою та її інформаційними ресурсами.

 

Стартував квест із Читальної площі. Розподілившись за допомогою кольорових зірочок на чотири команди, учасники вирушили у мандри відділами  книгозбірні. Кожна команда за допомогою гіда-екскурсовода, якими стали працівники бібілотеки, подорожувала за своїм маршрутом, використовуючи карту-навігатор

На півгодини бібліотека перетворилася на Книжкове місто з площами, вулицями, бульварами, алеями, проспектами.  Різноманітну інформацію шукали на майдані Мистецькому, Читальній площі, Елекронно-реєстраційній станції, алеї Каталогів і Картотек, проспекті Абонементському та вулиці Інформаційній.

.

Сподіваємося, що численні зупинки на проспекті Енциклопедичному, вулиці Галерейній,  на Виставковій площі, зупинках Навчальній,  Комп’ютерній, Систематичній, на алеях Словниковій, Журнальній, Краєзнавчій, а також на Картотечній доріжці допомогли підвищити рівень інформаційної культури учасників, отрмати користь для навчання і посилити інтерес до читання.

Наприкінці квесту найактивніші мандрівники отримали вітамінний приз – бібліомандаринки.

 


X