календар подій

Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

“Соколиний політ слова”

05.11.2015

 

Чудового сонячного дня у Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б.Лавреньова відбулася презентація нової поетичної збірки “Соколинь” київського науковця і поета Володимира Пащенка, члена Національної спілки письменників України, лауреата літературної премії імені Миколи Куліша.

Збірка отримала схвальні відгуки багатьох іменитих письменників, а передмову до неї написав Іван Драч, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, Герой України.

Відкривши книгу, ми прочитаємо такі рядки: «Поет слова вивіреного, може занадто делікатного. В українській поезії він не загубиться, бо його науковий і життєвий досвід здобув словесну оболонку своє власну і неповторну…».

На презентацію були запрошені вчителі української мови і літератури, що навчаються в Херсонській академії неперервної освіти. Аудиторія виявилася дуже освіченою, сприйнятливою і з зацікавленням слухала автора.

Володимир Пащенко поділився роздумами про творчість, проблеми сьогодення, згадав про  спілкування з незабутнім Олесем Гончаром. Звучали вірші, а на прохання слухачів поет зачитав рядки з інтимної лірики.

На зустрічі була присутня шанувальниця поетичного таланту автора – Валентина Олексюк. ЇЇ щирий, захоплений відгук викликав аплодисменти учасників презентації.

З Володимиром Пащенком бібліотеку пов’язує давня дружба: в її стінах у 2013 році відбулася презентація книги «Степові орли понадальпійські» із серії «Українські достойники», а згодом й урочистості з нагоди вручення літературної премії ім. Миколи Куліша за цю книгу.  За участю пана Володимира в 2013 році стартував обласний краєзнавчий інтернет-проект «Херсонщини достойні імена».

Вітаємо Володимира Михайловича з виходом друком поетичної збірки «Соколинь»!  Сподіваємося  продовжити гарну традицію презентації його книжок у нашій бібліотеці! А подарована книга з автографом автора займе гідне місце на поличці в читальній залі у  книгозбірні.

 


X