23-29 квітня 2015 року Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.Лавреньова проводила Тиждень молодіжної книги під патріотичним девізом “Читай наше — цінуй рідне”.
Впродовж Тижня книгозбірня щодня пропонувала своїм читачам низку різноманітних заходів. Серед найяскравіших подій були: розважально-ігрова програма “Книга збирає друзів”, промо-акція “Ось тобі книга. Читай!”, година спілкування з директором біосферного заповідника “Асканія-Нова” В.С.Гавриленком, літературний фотосалон “Читай українське”, книжкова виставка-ай-стопер “Читай про себе. Молодіжний формат ХХІ століття”.
Дійство почалося ще на ганку бібліотеки: юнаків і дівчат вітала головна героїня роману – Роксолана, відбулося яскраве дефіле літературних персонажів.
Працівники відділу, перевдягнуті в українські костюми, зустрічали гостей на Батьківщині Роксолани. Молодь згадала деякі історичні факти із життя видатної українки. Цікавий інтер’єр зразу привернув увагу учасників книжкового лабіринту. Тут було багато цікавого та оригінального. Спочатку вони завітали на подвір’я, на якому були і тин, і лавка, всіляка городина, і, навіть, живність. Потім потрапили у кімнату з килимами, рушниками, де на них чекали різноманітні українські страви: пиріжки, грибочки, м’ясо та інші смаколики. Як у справжній українській хаті гостей пригостили традиційною стравою – канапками з салом.
Готуючись до фінального завдання, дівчата вчилися зав’язувати хіджаб на майстер-класі від Роксолани. |
І насамкінець, змогли вибрати елементи одягу: вбрання, коштовності, хіджаб з великої кількості представленого товару. |
Учасники лабіринту мали можливість спостерігати інсценування сімейного укладу Туреччини. Дві дружини чайханщика люб’язно поділилися з гостями особливостями та тонкощами традицій національних солодощів, таємницями приготування і вживання справжньої турецької кави та чаю. Отримані в чайхані знання учні і студенти використали пізніше – під час конкурсів у султанському палаці.
У гаремі султана, на який перетворився відділ мистецтв, на команди чекала Роксолана та її свекруха – Валіде. Роксолана розповіла учасникам легенди про виникнення східного танцю та показала найпростіші рухи, а потім провела майстер-клас. Дівчата спочатку трохи знітились, а потім посміливішали, відчули задоволення і смак східних танців.
Мати султана уважно спостерігала за стараннями учасниць, маючи на думці підступні плани: знайти заміну гоноровитій Роксолані. |
Пройшовши літературним лабіринтом, команди зустрілися в палаці султана. |
Підводячи підсумки гри, Роксолана запропонувала командам взяти участь у грі-вікторині. Учасники відповідали на питання від султана Сулеймана, одягали вибрану дівчину-Роксолану, показували елементи східного танцю, розповідали про тонкощі приготування чаю для примхливого Султана та підбирали солодощі до нього.
Підрахунком балів за виконання завдань керував хитрий візир Ібрагім, але останнє слово було за султаном Сулейманом. |
Всі команди: «Херсонські сулеймани», «Величний вік», «Славетні жінки» справилися із завданнями, тому всіх Роксолан нагородили призами – книжками. А «Херсонські сулеймани», як команда-переможець, отримала солодкий приз – велику золоту цукерку.
Продовжились бібліосутінки “Містичною зустріччю” в молодіжній літературній кав’ярні “ЛітTERRA”, що відчинила свої двері у світ магії, таємниць і чарів. Тут співпали і побажання наших гостей, і саме дата: адже завтра настане одна з наймістичніших ночей року – Вальпургієва ніч.
Гості ніби опинилися в оселі чаклунки – всюди пучки трав, дивні склянки й пляшки, свічки і навіть котел із зіллям.
Господиня кав'ярні Юлія Майстренко познайомила літтерріанців з історією виникнення свята, Наталка Кудрявченко допомогла розібратися в тому, хто такі відьми, а Альона Мовчан розповіла про Нявський Великодень і обряди, з ним пов’язані.
Завсідники поринули у світ українських чарів, давніх традицій і вірувань, дізналися про мольфарів та характерників.
У рубриці «Книжка до кави» Галина Таворська дуже оригінально познайомила з добіркою шедеврів містичної літератури: «Іствікські відьми» Дж. Апдайка, «Омен» Д. Зельцера, «Дитина Розмарі» А. Левіна та «Жереб Салема» С. Кінга.
Свій «Творчий автограф» представив поет Олександр Берьозка, а Андрій Колотило та Христина Ящук у рубриці «Візитівка» презентували цікавий проект – «Екосело «Райдуга»». |
А ще ворожили на книжках, вчилися плести вінки й розплутувати клубочки. Валентина Войцеховська, як і завжди, дивувала чудовими подарунками: колекція «ЛiтТERRA» поповнилася ще однією подушечкою, а дівчата отримали «відьомські» спокусливі презенти. |
Цього разу майстри звуку і слова – гурт «Город Неспящих» радували присутніх вже знайомими піснями, грали в новому для кав'ярні форматі: до звичних гітари і скрипки приєдналося фортепіано – над ним чаклувала тендітна Діана Янушкевич. Музиканти зробили глядачам особливий подарунок – виконали зовсім нову, щойно написану пісню «То».
Під неповторні чари срібного звучання бандури потрапили всі гості «ЛітTERRA», коли грала Олександра Кондратьєва, студентка Херсонського музичного училища. |
Порадував своїм яскравим талантом Олександр Тепляков – з рук художника «Город Неспящих» і господиня кав’ярні Юлія Майстренко отримали дружні шаржі. |
Як завжди, смакували магічною кавою «Індія» La Semeuse від нашого спонсора кав'ярні «Дон Марко». Зустріч була дійсно сповненою чарів й таємничості, адже три години пролетіли, як одна мить. |
Акція «Читацький від Лавренівки», що тривала весь Тиждень, мала приємні наслідки: близько 20 щасливчиків отримали читацькі квитки у подарунок.