календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

День Інтернету «Соціальні мережі в повсякденному житті»

07.04.2015

У Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б.Лавреньова відбувся День Інтернету «Соціальні мережі в повсякденному житті».   

Розпочався він з інтернет-пригоди «Строкатий простір кіберсвіту», яка була підготовлена бібліотекарами відділу мистецтв для  учнів 7-Б класу ЗОШ №54.

Інформаційне суспільство, що формується і розвивається в сучасному світі, посприяло появі двох соціальних реальностей: об’єктивної та віртуальної. Ці реальності, суттєво відрізняючись в одному, мають спільні риси в іншому, тому не випадково на експрес-обговоренні «Тролі та ельфи в Інтернеті», учасниками якого стали  учні 9-А класу  ЗОШ №54, працівники книгозбірні звернули увагу на проблему тролінгу в Інтернеті.

Школярів зацікавило, що означає вживана в  інтернет-культурі фраза: «Не годуйте тролів». Адже як і казкові персонажі, тролі в Інтернеті прагнуть якимось чином збурити спільноту. Саркастичний, провокаційний або гумористичний зміст повідомлень троля спрямований на те, щоб залучити  якомога більше інших користувачів до активної конфронтації з тролем. Чим бурхливіше реагує спільнота, тим імовірнішим є подальший тролінг з боку ініціатора.

Учні дізналися ще про один вид віртуальних  мешканців ― ельфів. Ці персолнажі кібервсесвіту є повною протилежністю тролям, хоча вони є двома сторонам однієї медалі. 

Старшокласники переконались, що явище тролінгу та ельфінгу  в Інтернет-мережі досить поширене і його легко відстежити навіть простому користувачеві Інтернету.

Продовжився День Інтернету  діалогом «Соціальні фільтри, в яких ми живемо» за участю гостя заходу –  голови обласного благодійного фонду "Об'єднання" Юрія Антощука.

Наприкінці заходу Юрій подарував бібліотеці книгу "Захист від пропаганди у кібер-просторі",  що являє собою методичні рекомендації до он-лайн курсу "Контрпропаганда. Просто про складне".  В цій книзі всі бажаючи зможуть знайти інформацію про нові виклики цифрової епохи ― про пропаганду і контрпропаганду в кібер-просторі.

Також учні, на згадку про обласний благодійний фонд "Об'єднання", отримали від Ю.Антощука наліпки на ноути чи інші девайси з фірмовим логотипом фонду.


X