календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Підлітки вчаться долати конфлікти

21.04.2015

Конфлікти є частиною нашого повсякденного життя і багато людей практично щодня виявляються втягнутими в той чи інший конфлікт. Не обходять такі проблеми й учнів шкіл.

Важливим напрямом роботи клубу «Дай руку, підлітку», що діє в Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова, стало саме підвищення психологічної культури школярів, формування у них навичок подолання і навіть попередження конфліктів з однолітками і дорослим.

На останній зустрічі у клубі відбувся психологічний тренінг «Вивчаємо конфлікт. Природа і психологія конфлікту, навички управління конфліктом» для учнів 7-А класу ЗОШ № 55, другий із циклу «Вкотре конфлікт у класі».

Психолог розповіла дітям про п’ять стратегій поведінки у конфлікті, їхні переваги і недоліки, ознайомила з картографією конфлікту. Відпрацювали також навички «Активного слухання», «Я – висловлювання» та адекватного оцінювання життєвих ситуацій, правильного вибору шляхів вирішення спільних проблем та  запобігання конфлікту.

Виконуючи тренінгові вправи в малих групах  «Чого ми хочемо», «Жива скульптура», «Монолог в порожнечу», учні набули досвіду аналізу конфліктів, отримали імпульс постійно самовдосконалюватися, працювати над собою, позбавлятися негативних рис характеру.

По закінченню тренінгу  школярі заповнили анкети, в яких визначили вправи, які їм більше сподобались, а також визначились із питаннями, на які хотіли б отримати відповіді на наступній зустрічі з керівником психологічного клубу Херсонського центру дитячої та юнацької творчості Наталією Михайлівною Петренко.


 


X