календар подій

Календар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Відеознайомство з Анатолієм Кратом

19.06.2024

Вебпроєкт Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова «Краєзнавчі відеознайомства» триває. 19 червня у літературно-мистецькому житті Херсонщини приємна подія - ювілей відомого херсонського письменника, журналіста, діяча української діаспори у Чехії Анатолія Анатолійовича Крата.
До 65-річчя митця бібліографи Лавреньовки створили віртуальну відеовиставку-знайомство «Від поета до критика»  із циклу «Розкрилля майстрів пера». До перегляду відеоролику, який відбувся на платформі Google-клас, запросили педагогів, старшокласників та студентів освітніх закладів Херсонщини: ХЗВНК № 11, Херсонського вищого професійного комерційного училища, Херсонської гімназії № 6 та Голопристанського ліцею № 2.
Також у херсонській гімназії #6 відеознайомство з Анатолієм Кратом провели для учасників лабораторії перспективного досвіду з питань краєзнавчо-дослідницької діяльності бібліотек закладів загальної середньої освіти Херсонської міської ради.

Із відео, у якому йдеться про різні грані таланту митця, глядачі дізналися про творчий доробок Анатолія Крата у різних жанрах письменництва: поезії, прозі, творах для дітей, літературній пародії, літературознавстві, перекладах тощо. Відкрили для себе складний і специфічний поетичний жанр верлібру, який полюбляє митець і у якому видав власну збірку. Побачили книжки Анатолія Крата для малечі, адже значну частину свого творчого доробку письменник присвятив дітям. А ще - збірку поетичних пародій Анатолія Крата «Прометей поміж грудей», яка принесла Анатолію Крату ще й міжнародне визнання – літературну премію ім. Миколи Гоголя «Тріумф».

Також молодь та педагоги дізналися про херсонський період життя Анатолія Крата, позначений активною діяльністю митця в галузі популяризації дитячої книги. Зокрема, про діяльність літературного гурту «Малючок Степовичок», який заснував та очолив Анатолій Анатолійович. Гурт свого часу об’єднав дитячих авторів Херсонщини, а сам письменник активно редагував та укладав книжки письменників-краян, що писали для дітей, займався їх видавничою підтримкою.

Нині Анатолій Крат проживає у Празі, перебуває на творчій роботі, займається громадською діяльністю, керує фейсбук-групою «Українці за кордоном».
А ми запрошуємо наших читачів, користувачів соцмереж і усіх, хто цікавиться культурою Херсона і Херсонщини, до відеознайомства з нашим талановитим ювіляром. Відеоролик «Від поета до критика» можна подивитися тут.

Приємного перегляду!


X