календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Рекомендаційні бібліографічні покажчики 

2020

Нова українська школа : рекомендаційний бібліографічний покажчик / Херсон. обл. б-ка для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова ; [уклад. Михайлова А. С. ; ред. Коваль С. Д.]. – Херсон : [б. в.], 2020. – 14 с.

Рекомендаційний бібліографічний покажчик «Нова українська школа» знайомить з передовим педагогічним досвідом у галузі навчання та виховання дітей, що знайшов відображення на сторінках періодичних видань, отриманих бібліотекою у 2020 році. Література систематизована в тематичних розділах відповідно до основних «Концептуальних засад реформування середньої освіти», «Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді в системі освіти України», «Концепції Нової української школи» та інших нормативно-правових документів з питань виховної роботи. 

Публікації, що увійшли до посібника, висвітлюють загальні питання створення Нової української школи, містять практичні рекомендації педагогічним працівникам щодо розвитку компетентностей учнів, інтегрованого та проектного навчання, нестандартних форм роботи, організації виховної роботи з учнівськими колективами за різними напрямами, пропонують розробки уроків, занять, масових заходів. 

Видання адресоване вчителям, вихователям, класним керівникам, шкільним психологам, бібліотекарям, працівникам позашкільних закладів.

Завантажити 

2019

Нова українська школа : рекомендаційний бібліографічний покажчик / Управління культури облдержадмін., Херсон. обл.  б-ка  для  юнацтва  ім. Б. А. Лавреньова ; [уклад. Михайлова  А.  С.]. – Херсон : [Б. в.], 2019. – 34 с.  

 Рекомендаційний бібліографічний покажчик «Нова українська школа» знайомить з передовим педагогічним досвідом у галузі навчання та виховання дітей, що знайшов відображення на сторінках періодичних видань, отриманих бібліотекою у 2019 році. 

Література систематизована в тематичних розділах відповідно до основних «Концептуальних засад реформування середньої освіти”. Публікації, що увійшли до посібника, висвітлюють загальні питання створення Нової української школи, містять практичні рекомендації педагогічним працівникам щодо розвитку компетентностей учнів, педагогіки партнерства, інтегрованого та проектного навчання, нестандартних форм роботи та ін., пропонують розробки уроків, занять, ігор та тренінгів. Окремі розділи присвячено питанням інклюзивної освіти та взаємодії практичного психолога з учасниками освітнього процесу.

 Видання адресоване вчителям, вихователям, шкільним психологам, бібліотекарям.  

Завантажити

 Виховання в умовах нових стандартів освіти: реком.  бібліогр. покажч. / уклад. С. А.  Калнауз; Упр. культури облдержадміністрації, Херсон. обл.  б-ка  для  юнацтва  ім. Б. А. Лавреньова. – Херсон : [Б. в.], 2019. –  30 с. 

Рекомендаційний бібліографічний покажчик «Виховання в умовах нових стандартів освіти» знайомить з актуальними проблемами виховної роботи з молоддю, що знайшли відображення на сторінках періодичних видань, отриманих бібліотекою у 2019 році.

Статті згруповані в тематичних розділах за основними напрямами виховання, визначених «Національною стратегією розвитку освіти в Україні на період до 2021 року», «Концепцією національно-патріотичного виховання дітей і молоді», «Концепцією Нової української школи» та іншими нормативно-правовими документами з питань виховної роботи. Концепція Нової української школи пропонує виховний компонент змісту компетентностей, визначених у Законі України «Про освіту».

Практичні рекомендації педагогічним працівникам щодо організації виховної роботи з учнівськими колективами та співпраці з батьками, соціалізація та розвиток лідерських якостей підростаючого покоління, краєзнавча робота з молоддю, формування інформаційної культури, психологія виховання,  профілактика насильства, жорстокості та дискримінації, булінг, розробки виховних заходiв та тренінгів – всі ці матеріали висвітлені в публікаціях, включених до бібліографічного покажчика.

Видання адресоване класним керівникам, вихователям, викладачам, шкільним психологам, бібліотекарям, працівникам позашкільних закладів.

Завантажтити

Мистецький вісник : реком. бібліограф. покажч. / уклала Ю.В.Калмикова ; Упр. культури блдержадміністрації ; Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. Лавреньова. – Херсон : [Б.в.], 2019. – Вип. 15. – 10 с.

Рекомендаційний бібліографічний покажчик «Мистецький вісник» інформує читачів про нові надходження літератури з актуальних проблем культури та мистецтва. Серед яких книги, які доступно і цікаво розповідають про історію культури, дають уявлення про могутню енергетику та значимість сучасного мистецтва, знайомлять з новими обличчями культурного життя сьогодення.

Для зручності користувачів матеріали систематизовані у розділи, які висвітлюють певні жанри і види мистецтв.

Видання отримані бібліотекою впродовж 2019 року і заслуговують уваги не лише спеціалістів, а й сподобаються всім, хто любить мистецтво та мислить яскраво.

Завантажити 

 


Представники світового авангарду на Херсонщині : реком.  бібліогр. покажч. / уклад. Михайлова  А.  С. ; Херсон. обл.  б-ка  для  юнацтва  ім. Б. А. Лавреньова. – Херсон : [Б. в.], 2019. – 22 с.

 Рекомендаційний бібліографічний покажчик літератури «Представники світового авангарду на Херсонщині» містить бібліографічні описи документів, присвячених відомим представникам мистецького та літературного авангарду, які  перебували або працювали на Херсонщині.

В покажчику представлені бібліографічні відомості про друковані видання, які знаходяться у фондах Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова та Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара, а також короткі біографічні нариси.

Матеріал розташований за алфавітом прізвищ митців. Місцезнаходження  представлених документів можна визначити за допомогою електронних каталогів бібліотек.
Покажчик  адресовано викладачам, бібліотекарям, а також усім, хто цікавиться історією культури Херсонщини.  

Версія для друку

2018

Мистецький вісник : реком. бібліограф. покажч. / укл. Ю.Калмикова ; Департамент культури, туризму та курортів  облдержадміністрації ; Херсонська  обласна  бібліотека    для     юнацтва ім.   Б. А. Лавреньова. – Херсон : [Б.в.], 2018. – Вип. 14. – 10 с.

Рекомендаційний бібліографічний покажчик «Мистецький вісник» інформує читачів про надходження літератури з актуальних проблем культури та мистецтва, отриманої бібліотекою впродовж 2018 року. 
 

Для зручності користувачів матеріали  систематизовані у розділи, які висвітлюють певні жанри і види мистецтв. Окремі розділи присвячені різноманітним технікам рукоділля, першим крокам в освоєнні малювання та книжковій ілюстрації.

Покажчик розрахований на учнів, студентів, викладачів навчальних закладів мистецького спрямування, а також всіх, хто цікавиться мистецтвом, намагається розвивати свої захоплення та бажає освоїти різноманітні техніки рукоділля.

Версія для друку

 Виховання в освітньому просторі : реком.  бібліогр. покажч. / уклад. Михайлова  А.  С. ; Департамент культури, туризму та курортів облдержадмін., Херсон. обл.  б-ка  для  юнацтва  ім. Б.А. Лавреньова. – Херсон : [Б. в.], 2018. – 26 с. 

Рекомендаційний бібліографічний покажчик «Виховання в освітньому просторі» знайомить з актуальними проблемами виховної роботи з молоддю, що знайшли відображення на сторінках періодичних видань, отриманих бібліотекою у 2018 році.

Статті згруповані в тематичних розділах за основними напрямами виховання, визначених «Національною стратегією розвитку освіти в Україні на період до 2021 року», «Концепцією національно-патріотичного виховання дітей і молоді» та іншими нормативно-правовими документами з питань виховної роботи.

Практичні рекомендації педагогічним працівникам щодо організації виховної роботи з учнівськими колективами та співпраці з батьками, загальні питання створення Нової української школи та розвитку компетентностей, розробки виховних заходiв та тренінгів – всі ці матеріали висвітлені в публікаціях, включених до бібліографічного покажчика. Пропонуються також статті, присвячені психологiчним аспектам виховання та питанням медіа компетентності молоді.

Видання адресоване класним керівникам, вихователям, викладачам, шкільним психологам, бібліотекарям, працівникам позашкільних закладів. 

​Версія для друку

Екологічні проблеми: уроки минулого і сучасність : реком. бібліогр. покажчик / уклад. Михайлова А. С. ; Департамент культури, туризму та курортів облдержадмін. ; Херсон. обл. б-ка для юнацтва ім. Б. А.Лавреньова. – Херсон : [Б. в.], 2018. – 14 с. 
     
    Газетно-журнальні публікації, включені до рекомендаційного бібліографічного покажчика «Екологічні проблеми: уроки минулого і сучасність», згруповані в тематичних розділах з питань глобальної екології та антропогенного впливу на довкілля. Пропонуються також статті з проблем екологічної політики, збереження водних ресурсів та живої природи, розвитку природно-заповідного фонду.    

Окремий розділ представляє матеріали про екологічні проблеми та природу Херсонщини.    

Видання адресоване широкому колу читачів – всім, хто навчається, навчає або просто цікавиться сучасним станом навколишнього середовища – учням, студентам, викладачам, бібліотекарям. 

До випуску увійшли матеріали з періодичних видань, отриманих бібліотекою в 2018 році. 

​Версія для друку

2017

Виховання в освітньому просторі : реком.  бібліогр. покажч. / уклад. Михайлова  А.  С. ; Департамент культури, туризму та курортів облдержадмін., Херсон. обл.  б-ка  для  юнацтва  ім. Б.А. Лавреньова. – Херсон : [Б. в.], 2017. – 34 с. 

Рекомендаційний бібліографічний покажчик «Виховання в освітньому просторі» знайомить з актуальними проблемами виховної роботи з молоддю, що знайшли відображення на сторінках періодичних видань, отриманих бібліотекою у 2017 році.

Статті згруповані в тематичних розділах за основними напрямами виховання, визначених «Національною стратегією розвитку освіти в Україні на період до 2021 року», «Концепцією національно-патріотичного виховання дітей і молоді» та іншими нормативно-правовими документами з питань виховної роботи.

 

Практичні рекомендації педагогічним працівникам щодо організації виховної роботи з учнівськими колективами та співпраці з батьками, розробки виховних заходiв та тренінгів – всі ці питання висвітлені в матеріалах, включених до бібліографічного покажчика. Пропонуються також публікацi?, присвячені питанням медіакомпетентності молоді та психологiчним аспекти виховання.

Видання адресоване класним керівникам, вихователям, викладачам, шкільним психологам, бібліотекарям, працівникам позашкільних закладів. 

​Версія для друку

 

Екологічні проблеми: уроки минулого і сучасність : реком. бібліогр. покажчик / уклад. Михайлова А. С. ; Департамент культури, туризму та курортів облдержадмін. ; Херсон. обл. б-ка для юнацтва ім. Б. А.Лавреньова. – Херсон : [Б. в.], 2017. –18 с. 
     
    Газетно-журнальні публікації, включені до рекомендаційного бібліографічного покажчика «Екологічні проблеми: уроки минулого і сучасність», згруповані в тематичних розділах з питань глобальної екології та антропогенного впливу на довкілля. Пропонуються також статті з проблем екологічної політики, збереження водних ресурсів та живої природи, розвитку природно-заповідного фонду.     

Окремий розділ представляє матеріали про екологічні проблеми та природу Херсонщини. На допомогу екологічному вихованню школярів посібник рекомендує розробки виховних заходів та матеріали до уроків.    

Видання адресоване широкому колу читачів – всім, хто навчається, навчає або просто цікавиться сучасним станом навколишнього середовища – учням, студентам, викладачам, бібліотекарям. 

До випуску увійшли матеріали з періодичних видань, отриманих бібліотекою в 2017 році. 

​Версія для друку

Мистецький вісник : реком. бібліограф. покажч. / уклала Ю.В.Калмикова ; департамент культури, туризму та курортів  облдержадміністрації ; Херсонська  обласна  бібліотека    для     юнацтва ім.  Б.А.Лавреньова. – Херсон : [Б.в.], 2016. – Вип. 13. – .


Рекомендаційний бібліографічний покажчик «Мистецький вісник» інформує читачів про нові надходження літератури з актуальних проблем культури та мистецтва, для проведення цікавого та креативного дозвілля і творчого зростання, отриманої бібліотекою  впродовж 2016 - 2017 років  

 Для зручності користувачів матеріали  систематизовані у розділи, які висвітлюють певні жанри і види мистецтв. Окремі розділи присвячені різноманітним технікам рукоділля, першим крокам в освоєнні малюванні та сучасній індустрії моди.

Покажчик розрахований на учнів, студентів, викладачів навчальних закладів мистецького спрямування, а також всіх, хто цікавиться мистецтвом, слідкує за модними тенденціями та бажає освоїти різноманітні техніки Hand-made.

​Версія для друку

2016

Виховання в освітньому просторі: реком.  бібліогр. покажч. / уклад. Михайлова  А.  С. ; Упр. культури облдержадмін., Обл.  б-ка  для  юнацтва  ім. Б.А. Лавреньова. – Херсон : [Б. в.], 2016. – 30 с. 

Рекомендаційний бібліографічний покажчик «Виховання в освітньому просторі» знайомить з актуальними проблемами виховної роботи з молоддю, що знайшли відображення на сторінках періодичних видань, отриманих бібліотекою у 2016 році.

Статті згруповані в тематичних розділах за основними напрямами виховання, визначених «Концепцією виховання дітей та молоді у національній системі освіти» та «Концепцією національно-патріотичного виховання дітей і молоді». Практичні рекомендації педагогічним працівникам щодо організації виховної роботи з учнівськими колективами та співпраці з батьками, розробки тренінгів, сценарії заходів – всі ці питання висвітлені в матеріалах, включених до бібліографічного покажчика.

Видання адресоване класним керівникам, вихователям, викладачам, шкільним психологам, бібліотекарям, працівникам позашкільних закладів. 

Версія для друку

2015 рік 

Екологічні проблеми: уроки минулого і сучасність : реком. бібліогр. покажчик / уклад. Михайлова А. С. ; Упр. культури облдержадмін. ; Обл. б-ка для юнацтва ім. Б. Лавреньова. – Херсон : [Б. в.], 2015. – 14 с.
    
   
 

Газетно-журнальні публікації, включені до рекомендаційного бібліографічного покажчика «Екологічні проблеми: уроки минулого і сучасність», згруповані в тематичних розділах з питань глобальної екології, екологічної безпеки людини та антропогенного впливу на довкілля.    

Пропонуються також статті з проблем екологічної політики, збереження водних ресурсів та живої природи, розвитку природно-заповідного фонду.

Окремий розділ представляє матеріали про екологічні проблеми та природу Херсонщини. На допомогу екологічному вихованню школярів посібник рекомендує сценарії виховних заходів.

Видання адресоване широкому колу читачів – всім, хто навчається, навчає або просто цікавиться сучасним станом навколишнього середовища – учням, студентам, викладачам, бібліотекарям.

До випуску увійшли матеріали з періодичних видань, отриманих бібліотекою в 2015 році.

Версія для друку


Виховання в освітньому просторі: реком.  бібліогр. покажч. / уклад. Михайлова  А.  С. ; Упр. культури облдержадміністрації, Обл.  б-ка  для  юнацтва  ім. Б. Лавреньова. – Херсон : [Б. в.], 2015. –  26 с.
   
 

Рекомендаційний бібліографічний покажчик «Виховання в освітньому просторі» знайомить з актуальними проблемами виховної роботи з молоддю, що знайшли відображення на сторінках періодичних видань, отриманих бібліотекою у 2015 році.

Література згрупована в тематичних розділах за основними напрямами виховання, визначених «Концепцією виховання дітей та молоді у національній системі освіти», новою «Концепцією національно-патріотичного виховання дітей і молоді», а також «Методичними рекомендаціями щодо національно-патріотичного виховання y загальноосвітніх навчальних закладах», затверджених Наказом МОН від 16 червня 2015 року.

Видання адресоване класним керівникам, вихователям, викладачам, шкільним психологам, бібліотекарям, працівникам позашкільних закладів.

Версія для друку


Мистецький вісник : реком. бібліограф. покажч. / уклала Ю.В.Калмикова ; Упр. культури  облдержадміністрації ; Обласна  бібліотека    для     юнацтва ім.   Б. Лавреньова. – Херсон : [Б.в.], 2016. – Вип. 12. – 12 c.  
 

Рекомендаційний бібліографічний покажчик «Мистецький вісник» інформує читачів про нові надходження літератури з актуальних проблем культури та мистецтва, отриманої бібліотекою  впродовж 2015 року.

Для зручності користувачів матеріали  систематизовані у розділи, які висвітлюють певні жанри і види мистецтв. Окремі розділи присвячені різноманітним технікам рукоділля, історії та сучасності індустрії моди.

Покажчик розрахований на учнів, студентів, викладачів навчальних закладів мистецького спрямування, а також всіх, хто цікавиться мистецтвом, слідкує за модними тенденціями та бажає освоїти різноманітні техніки hand-made.

Версія для друку


2014 рік 

 Виховання в освітньому просторі: реком.  бібліогр. покажч. / уклад. Михайлова  А.  С. ; Упр. культури облдержадміністрації, Обл.  б-ка  для  юнацтва  ім. Б. Лавреньова. – Херсон : [Б. в.], 2015. –  14 с.

Рекомендаційний бібліографічний покажчик «Виховання в освітньому просторі» знайомить з актуальними проблемами виховної роботи з молоддю, що знайшли відображення на сторінках періодичних видань, отриманих бібліотекою у 2014 році.

Статті згруповані в тематичних розділах відповідно до основних напрямів виховання, визначених «Концепцією виховання дітей та молоді у національній системі освіти». Практичні рекомендації педагогічним працівникам щодо організації виховної роботи з учнівськими колективами та співпраці з батьками, розробки тренінгів, години спілкування та сценарії, формування інформаційної культури та питання безпеки дітей в Інтернеті, соціалізація та розвиток лідерських якостей підростаючого покоління, краєзнавча робота з молоддю – всі ці питання висвітлені в матеріалах, включених до бібліографічного покажчика.

Видання адресоване класним керівникам, вихователям, викладачам, шкільним психологам, бібліотекарям, працівникам позашкільних закладів.

Версія для друку


Екологічні проблеми: уроки минулого і сучасність : реком. бібліогр. покажчик / уклад. Михайлова А. С. ; Упр. культури облдержадміністрації ; Обл. б-ка для юнацтва ім. Б. Лавреньова. – Херсон : [Б. в.], 2015. – 12 с. 

Газетно-журнальні публікації, включені до рекомендаційного бібліографічного покажчика «Екологічні проблеми: уроки минулого і сучасність», згруповані в тематичних розділах з питань глобальної екології, раціонального природокористування, екологічної безпеки людини та антропогенного впливу на довкілля.

Пропонуються також статті з проблем збереження водних ресурсів та живої природи, розвитку природно-заповідного фонду. Окремий розділ представляє матеріали про екологічні проблеми та природу Херсонщини. На допомогу екологічному вихованню школярів посібник рекомендує розробки виховних заходів.

Видання адресоване широкому колу читачів – всім, хто навчається, навчає або просто цікавиться сучасним станом навколишнього середовища – учням, студентам, викладачам, бібліотекарям.

До випуску увійшли матеріали з періодичних видань, отриманих бібліотекою в 2014 році. 

Версія для друку


2013 рік 

Виховання в освітньому просторі: реком.  бібліогр. покажч. / уклад. Михайлова  А.  С. ; Упр. Культури облдержадміністрації, Обл.  б-ка  для  юнацтва  ім. Б. Лавреньова. – Херсон : [Б. в.], 2013. –  22  с.

Рекомендаційний бібліографічний покажчик «Виховання в освітньому просторі» знайомить з актуальними проблемами виховної роботи з молоддю, що знайшли відображення на сторінках періодичних видань, отриманих бібліотекою у 2013 році.

Література згрупована в тематичних розділах за основними напрямами виховання, визначених «Концепцією виховання дітей та молоді у національній системі освіти». Покажчик містить методичні рекомендації класним керівникам щодо організації виховної роботи з учнівськими колективами та співпраці з батьками, тренінги, авторські програми виховання, зарубіжний досвід. Пропонуються також публікації, присвячені формуванню інформаційної культури та медіаосвіті, соціалізації та розвитку лідерських якостей підростаючого покоління, туристсько-краєзнавчій роботі з молоддю, проблемам сімейного виховання, а також просвітницькій роботі з питань європейської інтеграції. Окремі розділи висвітлюють питання безпеки дітей в Інтернеті та психологічні аспекти виховання

Видання адресоване класним керівникам, вихователям, викладачам, шкільним психологам, бібліотекарям, працівникам позашкільних закладів.

Версія для друку


Мистецький вісник : реком. бібліограф. покажч. / уклала Ю.В.Калмикова ; Упр. культури  облдержадміністрації ; Херсонська  обласна  бібліотека    для     юнацтва ім.   Б. Лавреньова. – Херсон : [Б.в.], 2013. – Вип. 10. –  14 с.

Рекомендаційний бібліографічний покажчик «Мистецький вісник» інформує читачів про нові надходження літератури з актуальних проблем культури та мистецтва, отриманої бібліотекою  впродовж 2013 року.

 Для зручності користувачів матеріали  систематизовані у розділи, які висвітлюють певні жанри і види мистецтв. Окремі розділи присвячені різноманітним технікам рукоділля та методам організації роботи гуртків і студій.

Покажчик розрахований на учнів, студентів, викладачів навчальних закладів мистецького спрямування, а також всіх, хто цікавиться мистецтвом і бажає навчитися власноруч виготовляти гарні і красиві речі.

Версія для друку


 Екологічні проблеми: уроки минулого і сучасність: реком. бібліогр. покажчик / уклад.   Михайлова А. С. ; Обл. б-ка для юнацтва ім. Б. Лавреньова. – Херсон : [Б. в.], 2013. -  20 с.

Газетно-журнальні публікації, включені до рекомендаційного бібліографічного покажчика «Екологічні проблеми: уроки минулого і сучасність», відображають екологічні проблеми світу та нашої країни.

Література в покажчику згрупована в тематичних розділах, які висвітлюють окремі проблеми екології, охорони природи та раціонального природокористування, питання екологічної безпеки людини, гігієни навколишнього середовища та антропогенного впливу на довкілля. Пропонуються також матеріали, присвячені актуальним проблемам екологічної політики та економіки, збереження водних ресурсів та живої природи, розвитку природно-заповідного фонду. Окремий розділ пропонує матеріали про екологічні проблеми та природу Херсонщини. \

Покажчик також рекомендує матеріали, присвячені формуванню екологічної культури та екологічній освіті дорослих, а  на допомогу екологічному вихованню молоді – розробки виховних заходів. 

Видання адресоване широкому колу читачів – всім, кому не байдужа доля нашої планети, і, перш за все, – школярам, студентам, викладачам, бібліотекарям.

До випуску увійшли матеріали з періодичних видань, отриманих бібліотекою в 2013 році.

Версія для друку


2012 рік

Екологічні проблеми: уроки минулого і сучасність: реком. бібліогр. покажчик / уклад. Михайлова А. С. ; Обл. б-ка для юнацтва ім. Б. Лавреньова. – Херсон : [Б. в.], 2012. -  18 с.

Газетно-журнальні публікації, включені до рекомендаційного бібліографічного покажчика «Екологічні проблеми: уроки минулого і сучасність», відображають глобальні екологічні проблеми світу   та нашої країни.

Література в покажчику згрупована в тематичних розділах, які висвітлюють окремі аспекти екології, охорони природи та раціонального природокористування, впливу екології на здоров’я людини та антропогенного впливу на довкілля, а також питанням екологічної політики та розвитку природно-заповідного фонду. Окремий розділ пропонує матеріали про екологічні проблеми та природу Херсонщини. Покажчик також рекомендує матеріали, присвячені  питанням екологічної освіти, а  на допомогу екологічному вихованню молоді – сценарії масових заходів та уроків.

Видання адресоване широкому колу читачів – всім, кому не байдужа доля нашої планети, і, перш за все, – школярам, студентам, викладачам, бібліотекарям.

До випуску увійшли матеріали з періодичних видань, отриманих бібліотекою в 2012 році.

Завантажити


Виховання в освітньому просторі: реком. бібліогр. покажч. / уклад. Михайлова А. С. ; Обл. б-ка для юнацтва  ім. Б. Лавреньова. – Херсон : [Б. в.], 2012. – 26 с.

Рекомендаційний бібліографічний покажчик «Виховання в освітньому просторі» знайомить з актуальними проблемами виховної роботи з молоддю, що знайшли відображення на сторінках періодичних видань.

Література згрупована в тематичних розділах за основними напрямами виховання, визначених «Концепцією виховання дітей та молоді у національній системі освіти». Покажчик містить авторські програми виховання, методичні рекомендації класним керівникам щодо організації виховної роботи з учнівськими колективами та співпраці  з батьками, керівні матеріали, зарубіжний досвід. Пропонуються також публікації, присвячені  формуванню культури читання, соціалізації та розвитку лідерських якостей підростаючого покоління, туристсько-краєзнавчій роботі з молоддю, а також просвітницькій роботі з питань європейської інтеграції. Окремий розділ висвітлює питання безпеки дітей в Інтернеті та проблему віртуальної залежності.

Видання адресоване класним керівникам, вихователям, викладачам, бібліотекарям, працівникам позашкільних закладів.

До випуску увійшли матеріали з періодичних видань, отриманих бібліотекою у 2012 році.

Завантажити


2011  рік

 

 

Екологічні проблеми: уроки минулого і сучасність : рекомендаційний бібліографічний покажчик / уклад. Михайлова А.С. ; Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.Лавреньова. – Херсон : [Б.в.], 2011. – 30 с.

                                                      

 

  Газетно-журнальні публікації, включені до рекомендаційного бібліографічного покажчика «Екологічні проблеми: уроки минулого і сучасність», відображають актуальні питання екології і збереження природного середовища у світі і в Україні.

Література у покажчику згрупована в тематичних розділах, які висвітлюють окремі аспекти екології, охорони природи та раціонального природокористування, впливу навколишнього середовища  на здоров’я людини та антропогенного впливу на довкілля, екологічні проблеми Херсонщини. 

У розділі «Сценарії масових заходів та уроків» покажчик пропонує  матеріали, присвячені  питанням екологічної освіти та  екологічного виховання молоді.

Видання адресоване широкому колу читачів – всім, кому не байдужа доля нашої планети, і, перш за все, - школярам, студентам, викладачам, бібліотекарям.  

 

До випуску увійшли матеріали з періодичних видань, отриманих бібліотекою у 2011 році. 

 

Завантажити


Виховання в освітньому просторі : реком. бібліогр. покажч. / уклад. Михайлова А.С. ; Обл. б-ка для юнацтва ім. Б.Лавреньова. – Херсон : [Б.в.], 2011. – 22 с. 

Рекомендаційний бібліографічний покажчик «Виховання в освітньому просторі» знайомить з актуальними проблемами виховної роботи з молоддю, що знайшли відображення на сторінках періодичних видань.

Література  систематизована у тематичних розділах за основними напрямами виховання, визначеними «Концепцією виховання дітей та молоді у національній системі освіти». Покажчик містить авторські програми виховання та методичні рекомендації класним керівникам щодо організації виховної роботи з учнівськими колективами та співпраці  з батьками, окремий розділ висвітлює зарубіжний досвід  виховання. Пропонуються також матеріали, присвячені  формуванню культури читання, соціалізації підростаючого покоління, організації туристсько-краєзнавчої роботи з молоддю.

Видання адресоване класним керівникам, викладачам, бібліотекарям, працівникам позашкільних закладів. 

До випуску увійшли матеріали з періодичних видань, отриманих бібліотекою у 2011 році.

Завантажити 


 

 

Мистецький вісник : реком. бібліограф. покажч. / уклала Ю.В.Калмикова ; Упр. культури і туризму  облдержадміністрації ; Херсонська  обласна  бібліотека    для     юнацтва ім.   Б. Лавреньова. – Херсон : [Б.в.], 2011. – Вип. 9. –  10 с.

 

Рекомендаційний бібліографічний покажчик «Мистецький вісник» інформує читачів про нові надходження літератури з актуальних проблем культури та мистецтва, отриманої бібліотекою  впродовж 2011 року.

Для зручності користувачів матеріали  систематизовані у розділи, які висвітлюють окремі жанри і види мистецтва.

Покажчик розрахований на учнів, студентів, викладачів навчальних закладів мистецького спрямування, а також всіх, хто цікавиться мистецтвом. 

Завантажити


 

2010 рік

 

Екологія на зламі тисячоліть : рекомендаційний бібліографічний покажчик / уклад. Михайлова А.С. ; Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.Лавреньова. – Херсон: [Б.в.], 2010. – 22 с

Газетно-журнальні публікації, включені до рекомендаційного бібліографічного покажчика «Екологія на зламі тисячоліть», відображають глобальні екологічні проблеми людства та нашої країни.

Статті в покажчику згруповані у тематичні розділи, які висвітлюють окремі аспекти екології, охорони природи та раціонального природокористування, впливу екології на здоров’я людини, розвитку природно-заповідного фонду України, а також екологічної освіти та виховання молоді. Окремий розділ присвячено екологічним проблемам Херсонщини.

Видання адресоване широкому колу читачів – всім, кому не байдужа доля нашої планети, і, перш за все, - школярам, студентам, викладачам, бібліотекарям.

До випуску увійшли матеріали з періодичних видань, отриманих бібліотекою у 2010 році.

 Завантажити


 

Мистецький вісник : рекомендаційний бібліографічний покажчик / уклад. Ю.В.Калмикова ; Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.Лавреньова. – Херсон : [Б.в.], 2010. – Вип. 8.- 14 с.

Рекомендаційний бібліографічний покажчик «Мистецький вісник» інформує читачів про нові надходження літератури з актуальних проблем культури та мистецтва, отриманої бібліотекою  впродовж 2010 року.

Для зручності користувачів матеріали  систематизовані у розділи, які висвітлюють окремі жанри і види мистецтва.

Покажчик розрахований на учнів, студентів, викладачів навчальних закладів мистецького спрямування, а також всіх, хто цікавиться мистецтвом.

Завантажити

 

 

 

 

X