календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Розмовний клуб "Єдині": українська мова для незрячих

12.11.2023

Напередодні Дня незрячих та Дня тифлопедагогів зустріч розмовного клубу "Єдині", що діє в Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім Б.А.Лавреньова, була присвячена знайомству з творчістю нашої завсідниці - Ольги Тютюннікової. Вона, незважаючи на дуже поганий зір, пише вірші для дітей та дорослих. Учасники заходу дізналися про життєвий і творчий шлях поетеси, її творчі здобутки. Ольга Валеріївна - член літературної студії "Парус надії" (м. Херсон) та літературного об'єднання "Джерела" ( м. Красний Луч ), її поезії друкувалися в  газетах. Вона випускала власні збірки, брала участь у обласних і всеукраїнських літературних конкурсах, дипломантка конкурсу ім. Б. Лавреньова ( Херсон, 2013 ). 

На заході  у виконанні бібліотекарів, колег та завсідників клубу лунали її поетичні рядки. Херсонський письменник Валерій Кулик читав поезії з рукописної версії нової книжки пані Ольги, яка ще не вийшла друком. Він зауважив, що  з повагою ставиться до того, що поетеса робить для дітей та людей з обмеженими фізичними можливостями. 

 

Також гості бібліотеки мали можливість побачити, як виглядають видання для слабозорих людей зі шрифтом Брайля. Зокрема, Ольга Тютюннікова презентувала свої видання для дітей: "Незвичайні пригоди в Країні Математики" та "Українська рельєфно-крапкова абетка у віршах для малят". Ці книжки є спробою сприяння формуванню у дітей старшого дошкільного віку і молодшого шкільного віку уявлень про рельєфно - крапкові математичні знаки, цифри, образи букв українського алфавіту. Книжки можуть стати в пригоді дітям, які мають важкі порушення зору, їхнім  батькам, педагогам, які працюють з незрячими дітьми, незрячим та слабозорим людям, що втратили або втрачають зір і бажають вивчити шрифт Брайля.   

  

Привітати та підтримати пані Ольгу була запрошена завідувачка відділу Херсонської обласної наукової бібліотеки ім. О. Гончара Оксана Шестакова. Пані Оксана розповідала про своє давнє знайомство з поетесою та зробила їй приємний подарунок - квіти, які викликали посмішку на обличчі авторки та прикрашали нашу зустріч. 

Родзинкою заходу стала раритетна машинка для друкування шрифтом Брайля. Всі з цікавістю розглядали прилад та дізналися про тонкощі роботи цього унікального інструменту. 

Творчість Ольги Тютюннікової тісно переплітається з її роботою, за фахом вона - тифлопедагог, працює вчителем-дефектологом у Херсонському яслах-садку #22. Ольга Валеріївна підготувала цікаву презентацію про свою роботу, методи та форми,  які успішно застосовує. 

Захід проходив у теплій атмосфері і завершився традиційним спілкуванням за горнятком кави.


X