календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

До Дня визволення Херсона

11.11.2023

11 листопада 2023 року  в Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова відбулася зустріч "Муза шанців і волонтерських доріг" з учасниками  Всеукраїнського форуму військових письменників.

Захід, приурочений до Дня визволення Херсона від російської окупації, було розпочато хвилиною мовчання на вшанування пам’яті всіх загиблих у війні. Привітати учасників та гостей завітали заступник голови Херсонської ОВА Михайло Лемак та перший заступник голови ОВА Дмитро Бутрій. 

 

У зустрічі, яка проходила в межах закриття V Всеукраїнського форуму військових письменників, взяли участь співзасновниця форуму, директорка Львівської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Р. Іваничука Тетяна Пилипець та письменниця, поетеса, громадська діячка  зі Львівщини Ольга Криштопа.

  

Тетяна Пилипець розповіла про перші кроки форуму, його цілі та учасників, поділилася труднощами, з якими доводиться стикатися при організації заходів у теперішніх реаліях. Пані Ольга читала вірші та есе зі своєї книги, присвяченої воєнним подіям і людям, які беруть у них участь.

  

На захід прийшли й  письменники-херсонці, які пережили всі труднощі окупації й непростий рік після визволення в рідному місті.

Олена Маляренко занурила аудиторію в події, що відбувалися у Херсоні під час окупації гумористичною розповіддю своєї героїні  Жизель про купівлю російських сім-карт, змусивши посміхнутися всіх присутніх.

 

Український поет, перекладач, член Національної спілки письменників України, заслужений діяч мистецтв України Валерій Кулик зачитав вірші, присвячені визволенню міста та Антонівському мосту.

Фахівці Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова презентували відвідувачам заходу фотосушку «Нескорений Херсон» зі світлин, які відображають початок окупації та героїчний супротив наших людей.

Книжкова виставка «Мужність нескореної нації» познайомила з книгами, написаними про події, що відбувалися на сході України з 2014 року. 

Захід відбувся за підтримки директора  Департаменту реалізації гуманітарної політики Херсонської ОДА Віолети Царькової. Окрема подяка Віктору Братану за фотофіксацію заходу.


X