календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Відеознайомство з Анатолієм Марущаком

07.11.2023

 8 листопада у літературно-мистецькому житті Херсонщини приємна подія - ювілей відомого тележурналіста і письменника, нашого земляка Анатолія Петровича Марущака. А для Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова - це чудова нагода продовжити цикл краєзнавчих ювілейних відеознайомств  “Когорта майстрів пера”.

  

До 70-річчя митця фахівчині інформаційно-бібліографічного відділу книгозбірні створили відеовиставку-знайомство “Літературний хронограф Анатолія Марущака”, яка розкриває різні грані його таланту. 

  

Для ювіляра література і журналістика завжди були нероздільними, що не дивно, адже професія журналіста вже передбачає звернення до літературного слова. В першій частині відеорозповіді йдеться про секрет успіху Анатолія Петровича як телемитця, якому немає рівних на теренах сучасної телевізійної Херсонщини. За роки роботи на херсонському телебаченні Анатолій Марущак підготував тисячі сюжетів про таврійський край, створив безліч культурно-мистецьких й просвітницьких програм і став... рекордсменом за кількістю перемог на різноманітних телефестивалях і конкурсах. 

  

Втім, поціновувачі художнього слова вважають, що саме письменництво є провідним у творчості Анатолія Марущака, і саме як літератор він назавжди увійде в історію культури смаглявої Таврії, а відтак - і в художню культуру України. Про літературну творчість ювіляра йдеться у другій частині відеосюжету. Поезія, проза, твори для дітей, драматургія - в усіх цих жанрах випробував себе талановитий письменник-універсал Анатолій Марущак.  Романи для дорослих і дітей, вишукана й витончена лірика, воєнна поезія, дитячі віршики, п’єса і навіть еротичний роман. Тож, і на цій ниві у митця є вагомі здобутки - популярність, численні перемоги, престижні нагороди.

  

Більше про все це і не тільки розповість відео “Літературний хронограф Анатолія Марущака”. А ще під час перегляду можна послухати розповіді самого письменника про творчість і книги, почути вірші в авторському виконанні тощо.

  

Приємного перегляду!


X