календар подій

Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Семінар «Орієнтири молоді в літературі: класики та сучасники»

18.07.2018

18 липня 2018 року в Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім..Б.А.Лавреньова відбувся семінар для працівників бібліотек «Орієнтири молоді в літературі: класики та сучасники».Захід є одним з циклу семінарів організованих Державною бібліотекою України для юнацтва за підтримки Міністерства культури України та Українського центру культурних досліджень.

На семінарі були присутні бібліотечні працівники навчальних закладів м.Херсона, юнацьких структурних підрозділів бібліотек м.Скадовськ, Берислав, Голої Пристані, смт.Білозерки, обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, письменники Херсонщини, викладачі навчальних закладів, представники книготоргівельної мережі «Учбова книга», молодь, блогери, читачі бібліотеки.

До бібліотеки завітали фахівці Державної бібліотеки України для юнацтва та письменниці: з Києва – Боісіда, зі Львова – Любов Відута та Ярина Каторож, із Запоріжжя – Ярослава Дегтяренко.

 Під час екскурсії бібліотекою гості дізналися про роботу бібліотеки та цікаві діючі проекти.

З вітальними словами до всіх присутніх звернулися: Ігор Мазур – заступник директора Департаменту культури, туризму та курортів - начальник управління культури Херсонської облдержадміністрації та Тетяна Якушко – заступник директора з інформаційних технологій ДЗ «Державна бібліотека України для юнацтва».

Вікторія Лобзова, директор Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім..Б.А.Лавреньова презентувала успішні проекти бібліотеки щодо популяризації читання серед молоді.

Зустріч та знайомство з письменницями, їх творчістю, викликало багато питань в учасників та спонукало до діалогу - про оформлення книжок, співпрацю з видавництвами, майбутні плани, тематику книжок та залучення дітей, підлітків та молоді до читання. 

Під час дискусії всі присутні обговорювали такі важливі питання – як повернути підліткам радість від читання,  чи потрібно керувати читанням молоді, яка сучасна форма популяризації читання в бібліотеках для юнацтва є найперспективнішою. Але найбільш обговорюваним питанням став – який літературно-мистецький проект, запроваджений на державному рівні, допоможе посилити інтерес молоді до читання.

В ході заходу створили рейтинг сучасних українських письменників для рекомендації до читання підліткам та молоді.

Привернув увагу перегляд літератури «Молодь UA читає», де були представлені твори запрошених авторів, якими щойно поповнився фонд бібліотеки.

Наприкінці семінару  всі дійшли висновку, що бібліотеки змінюють формат своєї роботи та підходи до популяризації читання, але цього недостатньо, потрібні об'єднані зусилля літераторів, митців, бібліотекарів, громадськості та держави аби посилити інтерес молоді до читання.  

 Захід транслювався онлайн в соціальній мережі Фейсбук. Запис можна переглянути за посиланням https://www.facebook.com/unalib.ks.ua/videos/622617174779793/

Використано фото Віктора Братана.