календар подій

Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Книжкова виставка-заклик «Сучасне. Українське. Читай!»

05.07.2018

Відділ абонемента Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова представляє  широкому читацькому загалу виставку-заклик «Сучасне. Українське. Читай!», де зібрані твори талановитих письменників, котрі добре пишуть і мають свою, самобутню правду про те, якою має бути сучасна українська література.

Відкриває виставку розділ «Український бестселер». Тут зібрані твори сучасних українських письменників, чия творчість має вплив на хід сьогоднішнього літературного процесу в Україні, з їхніми іменами пов’язані факти зацікавленості сучасною українською літературою на Заході. 

Їх твори перекладаються багатьма мовами, друкуються великими  накладами, продаються, їх читають. Отже, Ю. Андрухович «Таємниця», А. Курков «Львівська гастроль», М. Матіос «Солодка Даруся», брати Капранови «Забудь-ріка», Ю.Винничук «Аптекар», С. Лойко «Аеропорт», В. Шкляр «Троща», С. Жадан «Месопотамія» та ін. 

Книжки, представлені у розділі «Смак коронованого слова»,  у жодному разі не можна оминути увагою. Кожного року, починаючи з 1999 року, Міжнародний літературний конкурс «Коронація слова» відкриває нам, читачам,  все нові й нові імена в сучасній українській літературі. Ось вони -  Люко Дашвар, Володимир Лис,  Світлана Талан, Дара Корній, Галина Вдовиченко, Вікторія Гранецька, Макс Кідрук,   Віктор Вальд та ін.

Вам цікаво, а що ж ховається за обкладинками  книжок з розділу «Прочитай, тобі сподобається», яких персонажів виводять на літературну арену їх творці? Скоріш приходьте! 

Ви знайдете цікаві книжки таких авторів, як  А. Кокотюха «Темна вода», В. Лис «Діва Млинища»,  М. Кідрук «Не озирайся і мовчи», С. Андрухович «Фелікс Австрія», Н. Сняданко «Фрау Мюллер не налаштована платити більше», Л. Дашвар «Покров», Н. Фіалко «Наречена для бразильця»,  Д. Корній «Сузір’я дів», Н. Гурницька «Мелодія кави в тональності сподівання», Л. Дереш «Трохи пітьми», Я. Каторож «Альянс» та інші.  Ці книги можуть здивувати, зачарувати, але не залишать байдужим нікого.

Ну і нарешті розділ «Шанувальникам Young Adult читання». Відносно новий жанр Young Аdult  за кілька років зумів підкорити світ з обох сторін океану і трансформувався з книжок тільки для підлітків в один з найпопулярніших літературних напрямів XXI століття. 

 Він не обмежений жанрами або тематикою, але порушує питання, близькі підлітковій аудиторії. Тут ви знайдете: фентезі, історико-пригодницькі твори,  детективи і, звичайно ж, популярні книжки сучасних  українських авторів. Молоді письменники -  А. Нікуліна, Н. Біла, О. Сайко, С. Гридін,   чиї твори представлені у цьому розділі, не бояться  зачіпати незручні та важливі соціальні теми. Вони щирі і відверті з читачем, чим і завойовують нашу прихильність.  А коли вам захочеться втекти від суворої реальності, тоді допоможуть історії інших жанрів – «Часодії » Н. Щерби, «Зворотний бік світів» Д. Корній, «Порох із драконових кісток» В. Арєнєва та багато ін.

   Сподіваємося, що наша виставка стане чудовим путівником у морі українських сучасних книжок.  Читайте своєю рідною, українською мовою! Чекаємо на вас! 


X