Календар подій

 
 
 
1
2
3
4
5
6
9
10
11
16
17
18
19
22
23
25
26
27
28
29
30
31
 

У затишку садів та парків Європи

24.05.2025

Щороку 24 травня Європа відзначає День парків, покликаний нагадати про важливість збереження природної та культурної спадщини. До цієї дати фахівці відділу мистецтв Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова підготували для учнів ЗЗСО № 4 пізнавальний захід — відеоподорож “У затишку садів та парків Європи”.

Мандрівка, хоч і віртуальна, на платформі ZOOM, подарувала юним глядачам незабутні враження та чимало цікавої інформації. Учасники заходу познайомилися з історією створення найвідоміших парків Європи, дізналися про їхніх засновників, господарів та тих, хто сьогодні опікується цими зеленими перлинами.

Під час подорожі учні мали можливість зазирнути до найвідоміших парків Європи — Гайд-парку в Лондоні, де поєднуються історія, природа та демократичний дух; Люксембурзького саду в Парижі — улюбленого місця французів для відпочинку серед мармурових скульптур і квіткових алей;  Койкенхофа в Нідерландах — справжнього царства тюльпанів, що щороку розквітає яскравими барвами.
Проте особливу увагу бібліотекарі приділили українським паркам — справжнім скарбам національної історії та культури.

Так, старшокласники були вражені красою Олеського замка, що на  Львівщині, — одного із найстаріших замків України, оточеного затишним парком, який є пам'яткою садово-паркового мистецтва.
Національний дендрологічний парк «Софіївка», що на околиці Умані, зачарував численними композиціями води, землі, каменів, рослин, архітектурних споруд і скульптур. Спроектований за канонами античної естетики з гротами, фонтанами, водоспадами, містками, статуями героїв міфів, парк є справжнім українським Версалем.

А Національний історико-культурний заповідник “Качанівка”, що на Чернігівщині, - унікальний палацово-парковий ансамбль XVIII століття, оточений одним із найбільших в Європі ландшафтних парків (понад 560 га), здивував масштабом та відчуттям гармонії з  природою і мистецтвом.

Під час перегляду книг за цією темою учні дізналися про історію створення парків, про родини меценатів і власників, які їх засновували, а  також про сучасних науковців, працівників та волонтерів, які сьогодні доглядають за цими пам’ятками.  До відеоподорожі долучилися й старшокласники ЗЗСО № 53, ліцею №6 та гімназії № 14 міста.

Захід не лише розширив знання школярів про європейські та українські культурні ландшафти, а й допоміг усвідомити важливість збереження природних багатств.

Відеоподорож стала чудовим прикладом того, як сучасні бібліотеки можуть формувати екологічну та культурну свідомість молодого покоління — через знання, емоції та красу.

Пропонуємо долучитися до перегляду