календар подій

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Митцем треба народитися

13.12.2023

13 грудня Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова в рамках проведення Всеукраїнської інформаційно-просвітницької тематичної акції «Національний тиждень читання» від Українського інституту книги запропонувала на платформі ZOOM для  учнів  ЗЗСО № 55  та студентів Херсонського базового медичного коледжу бібліографічний онлайн-огляд «Митцем треба народитися». Він присвячений 130-річчю від дня народження видатного українського прозаїка, поета, публіциста, політичного діяча, одного з найвідоміших представників "розстріляного відродження" та ідейного натхненника гасла «Геть від Москви!» Миколи Хвильового.

 

Працівники відділу читального залу розповіли  про тернистий життєвий шлях цієї легендарної людини, яка в умовах нелюдяної, тоталітарної системи заплатила своїм життям за ідею служіння національній культурі, своєму народу.  Звернули увагу на особливе значення в творчості автора  збірки прозових творів «Сині етюди», яка стала новим етапом у розвитку тогочасної української літератури. 

 

Школярі й студенти переглянули відеоролики про визначного генія української літератури та дізналися  про цікаві факти з біографії письменника: в якій круговерті Фітільов став Хвильовим та як псевдонім визначив не лише його долю та вибір, але  й дух усієї неспокійної епохи. Учасники заходу пройшли також тест "10 запитань, аби зрозуміти, що ви знаєте про Миколу Хвильового" та послухали його вірші.

 

Наостанок фахівці книгозбірні наголосили на тому, що Микола Хвильовий був активним учасником великої літературної дискусії, в якій обстоював ідею зв’язку України з Європою і закликав позбутися психологічної залежності від Москви. А у нову українську літературу ввійшов як письменник, що мав самобутній талант і подарував українському читачеві багато чудових творів.


X