календар подій

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Королівство Норвегія

08.12.2023

У віртуальній мандрівці побували учні 7 – 9 класів ЗЗСО № 53 разом з працівниками відділу абонемента Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова в межах циклу відеотурів «Європейські мандрівки» на платформі ZOOM.

Розпочався тур "Земля фіордів і тролів - Норвегія" інформацією про історію країни, її монархів, про географічні, економічні та етнічними данні. Школярі дізнались з чого поповнюється казна країни, про галузі промисловості та рівень життя населення.

 

Розглядаючи мальовничі краєвиди, учні почули про дбайливе ставлення до природи норвежців, що виховується у кожного мешканця з народження, й якого вони вимагають дотримуватися усіх, хто приїздить до країни. Ще йшлося про клімат, який на півночі дуже сильно відрізняється від південного, і погоду, що часто змінюється з космічними швидкостями. Не дарма норвежці жартують: «Не подобається наша погода? Тоді почекайте 15 хвилин».

   

Відео п’яти найгарніших фіордів Норвегії перенесло мандрівників на барвисті пейзажі, живописні стежки з запашними фруктовими садами.

Дізналися й про місцеву кухню, яка досить проста та має найдивовижніші страви: «смалахове» - варена бараняча голова, що подається цілою, та «піннещет» - сушені баранячі ребра з картоплею і ковбасками.

Із захопленням школярі слухали легенди про гірських духів – гномів та тролів зі скандинавської міфології. Це популярні символи багатьох закладів, а їхні дерев'яні фігурки - улюблений виріб народного промислу. Більш того, в кожній норвезькій родині прийнято тримати в затишному куточку свого сімейного троля, який доглядає за будинком.


X