Календар подій

 
 
3
4
5
7
10
11
15
16
17
18
19
21
22
24
25
27
28
 
 
 

Краєзнавчий вернісаж «Городянка. Херсон початку ХХ століття».

20.09.2021

До дня міста, 17-го вересня Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова в рамках "ЕТНОФЕСТу", організованого  Корабельною  районною у місті Херсоні ради в парку «Шуменський», влаштувала краєзнавчий вернісаж «Городянка. Херсон початку ХХ століття». 

Мешканці міста та Шуменського мікрорайону  мали можливість поринути в епоху початку ХХ століття  Херсона на цікавих інформаційно-розважальних локаціях.

На локації «Місто в пазлі» бібліографи Лавреньовки пропонували всім бажаючим випробувати свою ерудицію й скласти пазл та назвати історичну будівлю Херсона початку ХХ століття. 

І юнь, і молодь чудово та весело проводили час, складаючи пазли, а дорослі відвідувачі впізнавали  в пазлах найкрасивіші споруди міста, які донині є пам`ятниками архітектури Херсона. 

   

Серед них - найкрасивіший будинок колишньої фінансової установи Товариства Взаємного кредиту, будинок міського голови Миколи Блажкова, оригінальний за дизайном будинок готелю «Європейський» та інші.  Задоволені та щасливі за правильну відповідь  гравці  отримували  солодкий подарунок.  

Величезним попитом користувалася локація «Модна лавка», створена працівниками відділів мистецтв та абонементу. На початку ХХ століття жіноча мода стала стрімко мінятися. Революційна епоха торкнулася і одягу. Трендом тих років були хороші головні убори, стильні сукні, приталені пальта, вишукані парасольки.

  

Саме про це і розповідали видання, представлені  на книжковій виставці «Багатогранний світ моди ХХ століття». І малеча, і дорослі учасники фестивалю охоче брали участь у вікторині «Ці загадкові капелюхи» та із задоволенням приміряли капелюшки різної форми, кольору. А відчуваючи себе зразу ж паннами та панянками минулого століття, обов’язково знімкувались  на згадку про веселе дійство.   

Створити власний головний убір в стилі ретро було дуже легко, завдяки майстер-класу від «городянки» Ольги Коваленко. За допомогою різноманітного декору – квіточок, бусин, пір’їнок,  мережива та  стрічок бажаючі створювали грайливі і кокетливі капелюшки. Зі своїми власноруч зробленими  аксесуарами всі фотографувалися біля цікавих фотозон.

  

На локації «Дамський канон» працівники відділу комплектування  знайомили  мешканців міста з літературними смаками панянок початку ХХ століття. Саме в цей час, в час «прекрасної епохи», читацький інтерес почав активно зростати, а жінки значно розширили коло свого читання.  Багато тих книжок віднайшли своє друге життя і відновили популярність в наш час. А дітлахам найбільше сподобалося мініатюрне відтворення старовинної дамської вітальні з мініатюрними книжками, які справді є витворами видавничого мистецтва.

Своєю гамірною, жвавою, веселою атмосферою, позитивним настроєм приваблювала херсонців локація «Чайна». Той, хто потрапляв сюди, затримувався надовго.

 

Адже кожен міг взяти участь у цікавій грі-вікторині «Незвичайний вечір чайний», послухати розповіді  працівників читального залу про етикет чаювання та смаколики Херсона початку ХХ століття, помилуватися родзинками локації - вінтажним самоваром того часу, погортати сторінки книги корінної херсонки Олени Петрожицької «Супутник Хозяйки. 320 випробуваних рецептів домашньої кухні»  1908 року видання. 

 

Організована фотозона «Городянка» була дуже популярна серед учасників фестивалю. Стояли черги охочих сфотографуватися у капелюшках, з капелюшками та плетеною  білосніжною парасолькою.

Крім того, юні відвідувачі переконалися, що без електронних гаджетів також можна весело, а головне – корисно відпочити!

Бібліотека вкотре довела, що вміє створювати Гарний настрій!

X