календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Твій інтернет – твоя відповідальність

09.02.2021

У межах відзначення Всесвітнього дня безпечного інтернету Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова провела низку заходів для молоді під девізом «Твій інтернет – твоя відповідальність».

На урок-сигнал «Смерть через кібергру» у відділ читального залу запросили учнів  Херсонського ЗСО №55. Йшлося про заманливі для підлітків інтернет-ігри на смерть, а саме "Синій кит", "Тихий дім", "Море китів", "Розбуди мене о 4:20", "Кити пливуть нагору", f57, f58, "50 днів до моєї..." та "Зникни на 24 години". Молодь послухала відеозвернення від Української кіберполіції та кваліфікованих психологів, які попередили, що ці спільноти схиляють дітей до суїциду. Працівники книгозбірні у свою чергу наголосили, що у смертельних ігор багато назв, але результат завжди однаковий - закінчене життя і зламані горем батьки, які не розуміють, що ж змусило дитину звести рахунки з життям.

Заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області Олена Іпатенко розповіла учням про те, як уберегтися від кібербулінгу та підкреслила, що багато матеріалів в інтернеті мають протизаконний характер, а використання нечесних методів завдає шкоди людям та призводить до порушення прав людини.   

Бібліотекарі познайомили школярів з переглядом літератури «# SAFER INTERNET DAY» та акцентували увагу на книжці «Життя онлайн. Як уберегтися від кібербулінгу, вірусів та інших халеп в інтернеті». В ній можна знайти інформацію та корисні підказки щодо секстингу, кібербулінгу та інтернет-шахрайства. Це видання щойно надійшло в книгозбірню від Українського інституту книги в межах Державній програмі поповнення бібліотечних фондів. 

Працівники відділу абонемента підготували для учнів Херсонського загальноосвітнього навчально-виховного комплексу №11 відеоекскурс «Субкультури всесвітньої павутини». Школярі побачили найголовнішу різницю між субкультурами нульових років нашого століття та сучасними: раніше субкультури мали власну позицію, відстоювали свої права, а зачіски і одяг були лише способом привернути до себе увагу. У нинішніх e-підлітків (е-Girl, VSCO-girl та Soft-boy & girl) все навпаки: зовнішня оболонка понад усе, але за нею  не стоїть нічого, окрім бажання заробити лайки і перегляди.

Підлітки були у захваті від такої різноманітності молодіжних спільнот та їхніх світоглядів, шукаючи в собі ознаки, за якими змогли б віднести себе то тієї чи іншої субкультури.    

З огляду на карантинні обмеження, деякі заходи цього дня відбулися в онлайн-форматі. Відділ мистецтв  провів інформ-застереження "Користь і шкода інтернет- ресурсів" для учнів Херсонської гімназії №1 та ЗСО № 54.  Працівники інтернет-центру запропонували школярам Приморської філії Скадовського НВК «Академічна гімназія» всерйоз подумати над питанням «Інтимне селфі в інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?». Завдяки таким онлайн-заходам підлітки дізнались  про основні правила безпеки, яких потрібно дотримуватись в Інтернеті, аби не стати жертвою шахрайства чи  кібергбулінгу.

 


X