календар подій

Календар подій

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Літературний фарватер Василя Гайдамаки

08.10.2020

Інформаційно-бібліографічний відділ Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова презентує віртуальну виставку «Літературний фарватер Василя Гайдамаки» з циклу «Письменники-ювіляри Херсонщини».

Цього разу вона – про енергійну людину, закохану в життя і море, військового моряка-підводника, відомого лірика, поета-пісняра, журналіста, публіциста, громадського діяча, почесного громадянина Херсона Василя Васильовича Гайдамаку, який 10 жовтня 2020 року святкує своє 85-річчя.

Василь Васильович – автор низки поетичних збірок, пісенників, художньо-історичної прози та есе. Він прийшов у літературу з морських просторів, загартований службою на підводних човнах. Розділи «З поетичного доробку», «Інтимна лірика», «Вірші, що стали піснями» розкривають творчий світ знаного у Таврійському краї поета-романтика.  А ще Василь Гайдамака написав пісню про рідний Херсон, яка стала гімном міста. Доповнюють виставку світлини з фотоархіву ювіляра.

Літературну творчість Василь Васильович поєднує з громадською діяльністю: він є одним із засновників Херсонського регіонального морського об’єднання міжнародної громадської організації «Міжнародний союз козацтва». Також Василь Гайдамака займається дослідницькою краєзнавчою роботою. Виставка презентує книжку «Козацький степ», в якій автор розповідає про козацьке коріння роду Гайдамаків, Кам’янську Січ, торкається реальних подій з життя письменників, які народилися, жили або перебували на Херсонщині. 

Сьогодні Василь Гайдамака невтомно працює на літературній ниві, продовжуючи возвеличувати та уславлювати у віршах і піснях море, дружбу, кохання і безмежну любов до рідного краю. Тож, побажаємо йому натхнення в реалізації нових творчих проєктів, а всіх охочих запрошуємо переглянути віртуальну виставку, яка демонструється на краєзнавчій сторінці вебсайту нашої книгозбірні у розділі «Віртуальні виставки «Письменники-ювіляри Херсонщини». 
 


X