календар подій

Календар подій

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ІХ обласний фестиваль молодіжного читання «Відкрий свою книгу»

24.09.2020

23 вересня 2020 р. Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова в онлайн-форматі провела ІХ обласний фестиваль молодіжного читання «Відкрий свою книгу». До фестивалю приєдналися бібліотечні фахівці бібліотек та навчальних закладів України, вчителі та студенти Херсонщини та Миколаєва, відвідувачі бібліотек, мешканці Херсонщини, які люблять книги та читання.

  

На святковому відкритті всіх учасників вітали директор Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова Лобзова Вікторія Леонідівна, заступник начальника управління культури Департаменту реалізації гуманітарної політики Херсонської обласної державної адміністрації  Мазур Ігор Романович, заступник директора з науково-методичної роботи Державної бібліотеки України для юнацтва Сопова Тетяна Павлівна.

 

Яскравим емоційним моментом став флешмоб «Привітай Лавреньовку!». Бібліотекарі й читачі бібліотек Херсонської області віршами та піснями, з яскравими плакатами та кульками вітали Херсонську обласну бібліотеку для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова з 40-річним ювілеєм.  

 

Під час літературного нон-стопу «Херсон-Львів» учасники познайомилися з херсонською письменницею Оксаною Зененко, поставили свої питання львів’янкам Наталії Гурницькій та Галині Вдовиченко, почули про нову книгу сонетів від Валерія Кулика.

  

В ході презентації видавництва «Дім Химер» його засновники Вікторія Гранецька та Влад Сорд говорили про нові книги й авторів та розповіли, як бібліотекарі можуть з ними співпрацювати.

На території нового покоління «Litчат перегони» представники херсонських літературних об'єднань «ЛітTERRA» та «Поетична шафа» спілкувалися з учасниками поетичних батлів – читачами Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.Гончара.

 

Відома українська поетеса, секретар НСПУ по роботі з молодими авторами Юлія Бережко-Камінська надала свої рекомендації та поради письменникам-початківцям Херсонщини. Читання віршів та виконання пісень викликало багато позитивних відгуків у чаті конференції.

Під час Бібліотечного стріму інноваційних ідей бібліотекарі Херсонщини представили креативні знахідки з промоції художньої літератури онлайн-засобами. За кращі проєкти Почесними грамотами були нагороджені колективи комунального закладу «Нововоронцовська центральна районна бібліотека», Бериславської центральної районної бібліотеки, Верхньорогачицької районної бібліотеки КЗ «Верхньорогачицька РЦБС». Дипломи отримали колективи центральної районної бібліотеки Каланчацької ЦБС Каланчацької селищної ради, Великоолександрівської центральної районної бібліотеки КУ «Великоолександрівська РЦБС», Скадовської центральної бібліотеки для дорослих КЗ «Скадовська ЦБС».

Зі словами привітання до учасників Фестивалю звернувся Директор Департаменту реалізації гуманітарної політики Херсонської обласної державної адміністрації Михайло Валерійович Линецький. Він подякував всім за відданість бібліотечній справі та привітав з Всеукраїнським днем бібліотек.

За допомогу в організації фестивалю хочемо подякувати: Херсонській обласній державній адміністрації, Департаменту реалізації гуманітарної політики, Державній бібліотеці України для юнацтва, Львівській обласній бібліотеці для юнацтва імені Романа Іваничука, Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара, видавництву «Дім Химер», літературним об'єднанням «ЛітTERRA» та «Поетична шафа», Юлії Бережко-Камінській.

Окрема подяка всім, хто приєднався онлайн та провів з нами цей день!

Сподіваємось, що наступний X обласний фестиваль молодіжного читання «Відкрий свою книгу» відбудеться в традиційному форматі й подарує нам радість живого спілкування, яскраві емоції та нові знайомства.

 


X