календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

«Трійця літо закликає»

05.06.2020

Напередодні Cвята Трійці читальний зал   Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова представляє на огляд читачам онлайн фольк-фокус «Трійця літо закликає».

Звичаї та традиції, пов'язані з календарними святами українців, є частиною духовної культури українського народу. Традиційно в кожній українській родині шанобливо зберігають та намагаються передати своїм дітям і онукам все, що лишили нам у спадок предки.

Трійця вважається в народі одним з найбільших свят після Різдва та Великодня. Відзначають його у 7-му неділю після Воскресіння Христового і святкують три дні. Це свято на честь Бога-Отця, Бога-Сина і Духа Святого.

За біблійними переказом, на 50-й день після воскресіння Ісуса Христа люди, які молилися, побачили Святого Духа - він вогненними язиками зійшов на апостолів, після чого вони почали розуміти різні мови, переповідаючи людям учення Божого Сина. На місці зішестя було збудовано перший християнський храм, і з того часу  Трійця вважається  початком народження християнської церкви.

Ще в Україні Трійцю вважають часом відновленого життя, зелені. В суботу, напередодні свята, люди прикрашають свої житла гілками клена, липи, ясена. Підлогу притрушують лепехою.

Отож, запрошуємо всіх бажаючих переглянути онлайн фольк-фокус «Трійця літо закликає». Без сумніву, інформація представлена у відео зацікавить молодь, особливо тих, кому не байдужа духовна спадщина і культура українського народу.


X