календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Книга, яка не дає відірватися від читання

03.06.2020

Продовжуючи цикл онлайн-годин "Читання з гідом", Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова запропонувала курсантам МК ХДМА, студентам ХКЕПК та ХДУ познайомитися з першим українським технотрилером «Бот», написаним письменником та мандрівником Максом Кідруком. За нього на «Коронації слова 2012» автор отримав спеціальну відзнаку «За найкращий твір на тему мандрів і подорожей».

Молоді було цікавим дізнатися, що під час роботи над романом автора консультували кандидат наук з хімії, лікар-фізіолог та психіатр, а всі технології, описані в романі, існують насправді. Щоб розібратись з ними, письменник опрацював близько сотні наукових статей, що стосуються нанотехнологій, мікробіології та людського мозку. Події відбуваються в пустелі Атакама в Чилі.  Реалістичності книзі додають авторські фотографії цієї пустелі, зроблені у 2009 році, а також схеми, карти місцевості, де відбуваються основні події, та 3D-малюнки, що не просто ілюструють текст, а є частиною сюжету.

Головний герой книги – звичайний українець, молодий київський програміст, що працює над розробкою ігрових ботів. Спокусившись на великі гроші, хлопець вирушає у віддалену лабораторію, де стає одним з членів міжнародної наукової групи. Але, замість обіцяних тисяч доларів, він отримує смертельні пригоди. Боти, яких йому треба зупинити, це нанороботи, що вирвалися з-під контролю. Їм до вподоби смак людської плоті…

Сюжет захопливий і гідний екранізації. У кращих традиціях бойовиків і фільмів жахів: переслідування, стрілянина, спорожніле містечко та смертельна небезпека після заходу сонця.

Максим Кідрук не радить читати книгу особам, яким не виповнилося 16 років, оскільки книга дещо важка у психологічному плані. Адже «Бот» -  це напружене захопливе чтиво, що здатне позбавити сну до останньої сторінки, а перевернувши цю останню сторінку, ніхто не впевнений, чи сон тепер взагалі прийде.

На завершення бібліотекарі зацікавили молодь буктрейлером  на книгу «Бот: Ґуаякі́льський парадо́кс» — це  продовження першого українського технотрилера «Бот», видане в 2015 році.


X