календар подій

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Про найкращий роман десятиріччя - «Століття Якова» Володимира Лиса

13.05.2020

Продовжуючи цикл онлайн-годин "Читання з гідом", Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова запропонувала увазі курсантів МК ХДМА та користувачів книгозбірні роман українського літератора та журналіста Володимира Лиса «Століття Якова», визнаного найкращим романом десятиліття.  Ця книга — про людське життя, як воно є: заплутане, з помилками та поразками, але водночас з якимось глибоким і дуже простим сенсом. 

Поліський селянин Яків таки доживає до столітнього ювілею, і в його біографію вмістилася і велика любов, і тяжкі втрати, й невідпокутні помилки, й страшні небезпеки. Якраз на долю його покоління українська історія припасла дуже виснажливі випробування. Велика Історія сама непроханою приходила на обійстя галицьких і наддніпрянських селян, пускаючи з димом хати, розлучаючи сім'ї, вбиваючи невинних дітей... Попри все, Яків Платонович до глибокої старості не втратив здатності любити, не розгубив живого інтересу до мінливого довколишнього світу, не розучився допомагати тим, кого вважає слабшим за себе.

Володимир Лис майстерно вписує інтимну біографію героя у велику історію. Так що "Століття Якова" - це  розповідь про кохання, соціально-психологічна драма і просто захопливий, насичений несподіваними поворотами сюжет, який не може залишити читача байдужим.

Тож, бібліотекарі порадили всім, хто прагне відкрити для себе ще один хороший роман в сучасній українській літературі, прочитати оригінал і переглянути однойменну екранізацію – серіал, знятий Студією 1+1.


X