календар подій

Календар подій

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Лабораторія медіаграмотності для шкільних бібліотекарів

25.10.2019

Фахівці Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова взяли участь в обласному науково-практичному семінарі «Бібліотеки закладів освіти – простір інформаційно-освітніх можливостей» для бібліотекарів закладів освіти й методистів бібліотечних фондів Херсонської області.

На початку тренінгу бібліотекарі озвучили питання, які їх турбують, а саме: які є можливості інформаційного простору без доступу до інтернет-ресурсів. На це питання і допомагали шукати відповідь завідувач відділу автоматизації бібліотечних процесів Юлія Тер-Давлатян та головний методист науково-методичного відділу Ольга Козаченко.

Бібліотекарі із задоволенням виконали вправу «Дерево передбачень» за художніми творами, яка дозволяє проаналізувати події, героїв, розвинути образне мислення, навчитися співвідносити аргументи і факти. Учасники семінару погодились, що така вправа без залучення інформаційних технологій буде гарною знахідкою для впровадження в роботу з підлітками та дозволить розвинути їхнє критичне мислення.

 

Після перегляду відеоролика та визначення основних маркерів фейкових новин, бібліотекарі писали новину про семінар в різні інформаційні джерела – для новинного сайту, особистого блогу, соціальних мереж Facebook та Twitter. На наочних прикладах вони розглянули особливості написання текстів та складнощі  формулювання заголовка.

Методики, використані під час тренінгового заняття, можуть бути цікавими знахідками в діяльності бібліотек закладів освіти. 


X