календар подій

Календар подій

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Тиждень молодіжної книги. День третій

24.04.2014

Цей день у Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б.Лавреньова належав справжнім любителям  читання, готовим поринути в книгу з головою, і навіть перевтілитися в улюблених героїв.

Саме так і вчинили десятикласники херсонської школи №1, що взяли участь в оригінальному заході – літературному фотосалоні «Створи книжковий образ», на який тимчасово перетворився  відділ мистецтв книгозбірні.  Цього разу «зірками» були учні 10-А класу Валерія Кумець, Анастасія Баранова,  Микита Бирюк, Микита Паретятька та Григорій Кушнір.

На  розсуд глядачів вони представили літературні образи королеви ельфів Галадріелі з трилогії Дж. Толкіна «Володар кілець», доньки лісового царя Мавки з «Лісової пісні» Лесі Українки, ватажка лісових розбійників Робіна Гуда з англійських балад, юного Доріана з роману «Портрет Доріана Грея» О.Уайльда та харизматичного Д’Артаньяна з роману «Три мушкетери» О.Дюма.

Підлітки на диво відповідально поставилися до вибору творів світової та української літератури, процесу тривалих фотосесій і подачі своїх літературних перевтілень перед глядачами. Школярі щиро ділилися своїми думками і сумнівами з бібліотекарем Валентиною Моісеєвою, автором та ведучою проекту, яка вміло керувала всім непростим процесом підготовки заходу.     Дуже важливою була і допомога вчителя світової літератури ЗОШ № 1 Олени Валентинівни Майорихіної.

На пам’ять школярам залишаться чудові світлини і приємні враження від спілкування в бібліотеці.

Більше дізнатися про захід можна за посиланням:http://misto-muz.blogspot.com/

На "Романтичну" зустріч  у молодіжній літературній кав'ярні "ЛiтТERRA" у надвечірній час завітала уже більш доросла публіка –  поціновувачі гарного літературного слова та запашної кави.

Рубрика "Спеціальний гість" цього разу була віртуальною - спілкувалися за допомогою програми Skype з молодим письменником, дипломантом літературного конкурсу "Коронація слова 2011" Антоном Кушніром. Автор поділився історією написання роману "Urban Strike", познайомив зі своїм блогом "Translitera".

Справжньою подією стала "Ювілейна сторінка", присвячена 170-річчю роману О. Дюма "Три мушкетери": художник Олександр Тепляков разом з друзями підготував цілу виставу. Перфоманс переніс глядачів у часи героїв книги та огорнув атмосферою пригод і романтики. Тут було усе: зовсім не бутафорські шпаги, мушкетерські капелюхи і плащі, а головне - неповторний французький шарм.

Традиційна рубрика "Книжка до кави" познайомила з жінками-інтриганками, які увійшли в історію світової літератури: Кармен, королева Марго, Трейсі Уітні з роману С.Шелдона, "леді Макбет" з повісті М.Лєскова і, звісно, Міледі. Завідувач відділу абонемента Галина Таворська і господиня кав'ярні Юлія Коваль показали, на скільки тонка межа між романтикою і трагедією.

Літтерріанці продовжили відкривати для себе нові сторінки книжки Надійки Гербіш "Теплі історії до кави". Цього разу у рубриці "Цікаво про каву" прозвучало есе "Невідправлений лист".

 

Було і улюблене "Читання по колу", співання хором пісень під гітару. А завсідник Гагік Мкртчан виконав свою нову пісню й пообіцяв зробити презентацію чергового диску на одній із зустрічей у наступному сезоні.

Дегустували, як і завжди, каву від La Semeuse. Інформаційну підтримку надавав фотоклуб "Група А" під керівництвом члена Національної спілки фотохудожників України Ігоря Бойченка.

З відгуками завсідників молодіжної літературної кав'ярні "ЛiтТERRA" можна ознайомитись за посиланням https://vk.com/lit_terra?w=wall-15803392_1695%2Fall

 


X