календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Леді зі світильником

13.05.2024

12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри. Медсестри — не просто молодший медперсонал, саме вони піклуються про пацієнта вдень і вночі, переживають з ним усі труднощі та допомагають одужати. Фахівчині відділу соціокультурної діяльності Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова провели для учнів ЗЗСО № 53 історичний пазл «Леді зі світильником» на платформі ZOOM.

Школярі дізнались про Флоренс Найтінгейл - меценатку та реформаторку, яка започаткувала сучасну сестринську справу.  Яскраво ця поважна жінка проявила себе під час Кримської війни, саме тоді вона організувала якісну медичну допомогу пораненим. Флоренс не тільки упорядкувала лікарню й допомогла її пацієнтам, але й покращила якість послуг, що надавались там. Вона також проводила кожну вільну хвилину, допомагаючи важким пацієнтам, працюючи допізна, через  що її називали «леді зі світильником».

Цікавою була інформація про перший освітній заклад, де навчались медсестри. 24 червня 1860 році  у Лондоні при госпіталі Святого Хоми була відкрита перша в світі школа сестер милосердя під керівництвом Найтінгейл. Вихованки цієї школи отримували не тільки  ґрунтовну наукову підготовку. Під професійними цінностями розуміли також повагу до особистості пацієнта, його честі, достоїнства і свободи, вияв уваги, любові й турботи, збереження конфіденційності, а також дотримання професійного обов’язку. Не випадково девізом першого почесного міжнародного сестринського суспільства стали слова: Любов, Мужність, Честь.

Флоренс увійшла до сотні найвидатніших жінок світу усіх часів і народів. Вона - засновниця професії медична сестра, клятвою якої медсестри світу стверджують себе у сестринській справі, приклад самовідданого служіння людям


X