календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Культура Іспанії багата і різноманітна. Це яскрава країна, яка символізується з фламенко гітарою і коридою. Не кожна країна може змагатися з Іспанією в трепетному збереженні і примноженні національних традицій, які були народжені в «європейському котлі», де співіснує циганська пристрасть, мавританські витонченість, романська пишність і кельтська глибина. Колорит цієї країни, її неповторні краси надихали Пікассо, Гойю, Веласкеса, Далі ... Вплив різних народів, релігій і культур, все це знайшло відображення у величних пам'ятниках і найцікавіших традиціях Іспанії. Вже в стародавні часи Іспанія була бажаною здобиччю для загарбників - від фінікійців до римлян. У середні століття більшою частиною країни володіли араби, що вторглися сюди в VIII столітті з Північної Африки. До кінця XV століття християни відвоювали Іспанію і об'єднали її. Усі покоління правителів намагалися добитися і єдності в культурі, але культурні традиції Іспанії строкаті, як і раніше. А деякі регіони до цих пір пишаються своєю самобутністю і самостійністю.
Культура Іспанії має дивовижне мистецьку спадщину. Стовпами золотого століття були художники-послідовники Толедо: Ель Греко та Дієго Веласкес.
Різноманітна культура Іспанії в її архітектурній спадщині: стародавні пам'ятники на Менорці на Балеарських островах, римські руїни в Меріді і Таррагоні, декоративна ісламська Альгамбра в Гранаді, споруди мудехар, готичні собори, палаци і замки, дивовижні модерністські монументи і химерні скульптури Гауді.
Культура Іспанії невід'ємна від художньої літератури. Одним з найбільших у світі зразків художньої літератури є роман 17 століття «Дон Кіхот Ламанческій», написаний іспанцем Мігелем Сервантесом.
Культура Іспанії - це спорт, який іспанці обожнюють, особливо футбол; варто відвідати футбольний матч і відчути напруженість атмосфери. Бої биків також популярні, незважаючи на безперервний тиск з боку міжнародних активістів, що борються за права тварин.

     

X