Календар подій

 
 
1
2
3
4
5
7
11
12
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 

Іспанська корида

Корида, або бій биків, є одним з найвідоміших шоу в Іспанії та символом цієї країни, поряд з хамоном, сангрією і фламенко — так звучить трактування цієї події для іноземця. По-іспанськи «corrida» означає «біг», в цьому випадку — біг биків. Коріння кориди йдуть в глиб століть, за два тисячоліття до Різдва Христового, і пов'язані з давньоіндійськими ритуальними іграми. Культ бика також був у народів, що населяли Крит, і фінікійців. Тож не дивно, що жителі Середземномор'я, з їх традиційним захопленням мужністю і схильністю до ритуалів, перетворили стародавні обряди в щось, що є одночасно і спортом, і мистецтвом, але зберігає свої релігійні коріння. Корида наповнена глибоким символічним змістом. Для тореро (матадора) бик під час кориди набуває рис демона, а боротьба з ним схожа на боротьбу святого з дияволом, який спокушає і намагається погубити душу. Може тому всі тореадори дуже забобонні (а ще вони гарні й заможні).

  

Матадори — вічний предмет зітхань і мрій іспанок, незалежно від віку і стану. Після скасування з 2012 року кориди в Каталонії, кращі кориди можна побачити в Мадриді та Севільї. Для іспанського глядача бій биків — не просто шоу. Дуель людини та тварини, потужного і красивого, гордого і сміливого, міцно асоціюється з історією народу. І тореро, і бик уособлюють собою характер іспанця. Їх боротьба виховує у глядача мужність, стійкість, вміння перемагати в найважчих життєвих обставинах. Додатково до цього корида — яскраве, барвисте подання, своєрідний спосіб психічної розрядки. У глядача відбувається те, що психологи позначають словом «катарсис» - очищення, звільнення від надлишку суперечливих почуттів, втоми, досади та іншого негативу і придбання внутрішнього спокою і задоволення. Може бути, тому іспанці в усьому світі мають славу розслабленого і ні про що не турбується народу. Биков для кориди ретельно відбирають по зростанню, красі ліній, формі рогів; тварина для бою повинно бути красивим, вселяти захоплення, трепет, страх. Таких биків вирощують на особливих фермах, плекають, спеціально виховуючи та тренуючи.

   

Молодим бичка періодично влаштовують «оглядини» - тренувальні бої з любителями-матадорами. Навіть саме вивантаження биків, привезених на кориду, збирає масу глядачів — люди шикуються в чергу, щоб подивитися на прогін биків до арени, цікаві збирають натовп і підглядають в віконечка загонів, де тварини очікують бою. Самих тореро готують в спеціальних школах. Вибираються особливо пластичні й стрункі хлопчики, але головне — психіка, нерви, темперамент майбутнього переможця. Тореро — люди особливого складу, відчайдушні сміливці. Ризик, гра зі смертю приносить їм почуття задоволення, дає самоствердження, і це схоже з відчуттями в екстремальних видах спорту. Середній вік іспанського тореро — від 25 до 35 років, в основному це вихідці з Андалусії, хоча є майстри з інших регіонів. Зараз в Іспанії вирують пристрасті через протести захисників тварин, екологів, які закликають відмовитися від однієї з найдавніших традицій країни. Тільки в Іспанії, Франції та Португалії в рік гине близько 30 тисяч биків. Захисники тварин усього світу намагаються заборонити проведення боїв, щоб зберегти життя биків і коней. Але вони змогли домогтися заборони на проведення кориди лише в кількох областях Іспанії та скасування трансляцій боїв по телебаченню. Але ж не тільки бик може загинути в ході кориди, а й люди теж. Зараз все більше людей за те, щоб проводити безпечні бої з биками або знаходити інші способи виплеснути адреналін.