Календар подій

 
 
 
 
2
3
5
7
9
10
12
16
17
25
26
27
28
29
30
 

Життя з келихом вина

17.06.2021

Франція – батьківщина різних сортів винограду, таких як Каберне Совіньон, Шардоне, Совіньон Блан і Сіра, які сьогодні культивуються по всьому світу. Крім того саме у Франції зародилися багато виноробних традицій, що поширилися по інших країнах і континентах. Саме у Франції з’явилися такі важливі ключові поняття, як «терруар» і «апелласьон». Також це була перша країна, яка розробила систему стандартизації якості. Згодом принцип категоризації вин запозичили інші країни, в тому числі Італія, Іспанія і Португалія.  Багато сомельє та винних експертів вважають, що вивчати світ вина треба починати з Франції. Там багато виноробних регіонів і кожен з них унікальний, має свої неповторні характеристиками, а це значить, що і вина можуть значно відрізнятися одне від одного. Вино - невід'ємна частина французької культури. Національні традиції виноробства, зародившись ще задовго до нашої ери, поступово стали одним з невід'ємних елементів французького менталітету. Сьогодні французьке вино не має собі рівних за смаковими характеристиками. Щорічно місцеві винороби виробляють близько 8 мільярдів пляшок або 53 літра вина на душу населення. Незважаючи на те, що французи є загальновизнаними світовими лідерами по вживанню вина, жителі цієї країни знають почуття міри. Французи - великі любителі випити і закусити. Середньостатистичний француз споживає просто неймовірну кількість тваринних жирів, які, незважаючи на всі упередження медиків, не відкладаються на стінках судин у вигляді холестеринових бляшок. Всьому виною тут традиції споживання вина, які веліли щоденно вживати 1-2 келихи хорошого червоного сухого. Сп'яніти не сп'янієш, а ось спирт, потрапляючи в організм, в одну мить вимиває жирні кислоти з артерій. Як наслідок - відносно невисокий ризик виникнення серцево-судинних захворювань і висока тривалість життя. Смакують вино неспішно, закушуючи тільки ретельно підібраними стравами. В принципі, нічого складного тут немає, однак кілька ключових правил все ж доведеться запам'ятати. Так, перші страви час від часу запивають вином, зрідка під холодні овочеві або морські супи дозволяють келишок-другий світло-червоного «Божоле» або ординарне сухе біле. Морепродукти добре поєднуються з білими винами «Gewurztraminer» або «Sancerre», копчений лосось і червона ікра - з «Рислінгом» або «Шаблі», а знаменита фуа-гра - з більш солодким білим вином «Сотерн». Річкова риба добре йде під сухі білі вина «Мускадет», «Пуйї-Фуме», «Рислінг» або «Сильванер». Домашня птиця подається в соусі з сухим білим вином або світло-червоним «Божоле». Смажене, тушковане м'ясо, дичину - з світло-червоним бургундським або темним вином «Каберне Совіньон». З сиром і вином можливі найрізноманітніші комбінації. Червоне міцне вино добре поєднується практично з будь-якими видами коров'ячих сирів. Козині і овечі сири прийнято подавати під сухе «Pouilly-Fumé», сири блю і брі з «Сотерні» і «Шардоне». Десерти та солодкі страви зазвичай подають з ігристими шампанськими або кріпленими десертними винами.

       

У всіх без винятку регіонах Франції склалися автентичні традиції споживання винних напоїв. П'ють не для того, щоб захмеліти, а з метою оцінити винний букет і посмакувати під правильно підібрану їжу. Вдома чи в ресторані справжній гурман спочатку обов'язково покрутить пляшку в руках, придивиться до виробника, року врожаю і оцінить колір вина. Розливати напої прийнято в високі винні фужери невеликими порціями, після чого келих злегка прогрівають і прокручують в долонях, оцінюючи розкриття аромату. І, лише награвшись вдосталь, обережно роблять маленький перший ковток. Все, тепер ритуал дотриманий і можна досхочу насолодитися трапезою.

    

Обов'язковий момент - до вина подають столову мінеральну воду без газу. Її періодично попивають маленькими ковточками для того, щоб змити залишки їжі і позбутися від настирливого винного після смаку. Під час дружнього застілля прийнято розмовляти про музику, кіно і вино. Свято підійшло до кінця в тому випадку, якщо господар більше не пропонує відкоркувати чергову пляшку. Застілля закінчилося, пора розходитися по домівках.

 

X