календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Ціна успіху – Жан Габен

11.04.2024

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова продовжує цикл кінематографічних онлайн-вечорів «Cinemahall». З першої миті кіномани потрапили в дивовижний світ французького кіно, представлений всесвітньо відомим актором Жаном Габеном. Скандальний і рішучий, буркотливий і незговірливий, цей актор наполегливо йшов до своєї слави, не боячись ні злих язиків, ні падінь. Він мав упертий характер, свій погляд на всі явища і великий талант, який забезпечив йому не лише безліч кінонагород, а й всесвітню популярність.

Присутні дізнались про творчий і життєвий шлях зіркового актора. Жан Алексіс Монкорже з'явився на світ у невеликому містечку Мерьєль у родині артистів кабаре. У дитинстві хлопчик захоплювався спортом, особливо футболом та боксом. Після закінчення комунальної школи юнак працював на залізниці, був кур'єром, а у віці 18 років улаштувався статистом у трупу мюзик-холу «Фолі Бержер».

Незабаром молодій людині стали довіряти невеликі ролі в музичних ревю та оперетах, поки він не пішов служити на флот. Після завершення служби артист-початківець повернувся в шоу-бізнес - цього разу під псевдонімом Жан Габен. Він багато грав у паризьких мюзик-холах та оперетах, влаштувався працювати  в Мулен Руж. Незабаром йому запропонували значніші ролі у театрі, а 1928 року - у двох німих фільмах. Через два роки він уже знімався в звуковому кіно. За наступні кілька років артист знявся у більш ніж дюжині фільмів. Цікавою для присутніх була історія кохання Жана Габена й Марлен Дітріх, яка тривала сім років…

Вечір пройшов у теплій та доброзичливій атмосфері, залишив у присутніх кіноманів позитивний та піднесений настрій.


X