календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Тиждень інформації "У фокусі - здоров'я"

07.04.2024

Щороку 7 квітня світ відзначає Всесвітній день здоров'я, який було започатковано на честь створення, а точніше – прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у 1948 році.
Відзначення Всесвітнього дня здоров’я супроводжується проведенням різноманітних заходів, спрямованих на підвищення свідомості у питаннях підтримки здоров’я у всьому світі. Теми річних заходів можуть змінюватися від року до року, але завжди ставляться на перший план головні проблеми в галузі охорони здоров’я.

Цьогоріч Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова організувала для своїх читачів та користувачів соцмереж в онлайн-форматі Тиждень інформації «У фокусі – здоров'я». Кожен із відділів бібліотеки обрав для своєї аудиторії одну фокус-тему з метою зосередити увагу молоді на окремих аспектах збереження здоров’я.

Першими до просвітницьких заходів із цих питань долучилися працівниці відділу соціокультурної діяльності із компасом здоров’я «Мистецтво, яке лікує» - для учнів старших класів ХНВЗК № 11.  
Під час спілкування на платформі ZOOM старшокласникам розповіли про те, як мистецтво може сприяти збереженню здоров’я, одужанню, і навіть впливати на тривалість життя. Вони отримали цікаву інформацію про один із найм’якіших і в той же час глибоких методів в арсеналі психологів – арт-терапію. Дізналися про те, що форма, колір, звук та інші характеристики творів мистецтва можуть не лише розкрити наші бажання, страхи, настрій, а ще й суттєво вплинути на психологічно-емоційний та фізичний стан.
Наприкінці зустрічі дійшли висновку: треба обов’язково читати гарні книжки, ходити в музеї і театри, слухати якісну музику тощо.
Фахівчині відділу мистецтв запросили зазирнути до скарбнички порад «Твоє здоров’я – у твоїх руках» учнівську молодь херсонських ЗЗСО № 4, 53, 54, 55, гімназій № 6, 14, 16, ДПТНЗ «Херсонський професійний ліцей зв'язку та поліграфії» та Голопристанського ліцею № 2.
Підліткам було запропоновано психологічні та практичні поради від Міністерства охорони здоров’я, які допоможуть правильно розпочати вести здоровий спосіб життя та запобігти виникненню різних хвороб. Ключовий меседж, що намагалися донести до учнів організатори заходу: здоровий спосіб життя передусім передбачає комплекс дій, направлених на відмову від шкідливих звичок, своєчасну діагностику хвороб, фізичну активність, збереження психічного здоров’я та здорове харчування.

Увага учнів була зосереджена на тому, що у них завжди є вибір, як прожити своє життя, змінити своє мислення та заповнити мозок «правильними» думками. Скарбничка порад була презентована у цікавому відеоформаті, тож усі бажаючі також можуть приєднатися до її перегляду.
Доповнили насичену програму Тижня інформації корисні поради «Потурбуйся про себе», які бібліотекарки читального залу підготували для учнів херсонських шкіл. Спілкування відбулося на платформі ZOOM. Говорили про складові здоров’я, основні правила здорового способу життя, користь від занять спортом тощо. Також під час заходу школярі взяли участь у вікторині «Формула здоров’я», щоб активізувати свої знання.
Поки наші молоді користувачі навчалися, беручи участь в онлайн-заходах, фахівчині інформаційно-бібліографічного відділу запропонували користувачам соцмереж перевірити, наскільки добре вони ерудовані в питаннях ментального здоров’я. І зробити це в цікавій ігровій формі. Долучилися до інтелектуальної гри і старшокласники ХНВЗК № 11 на платформі ZOOM, а також користувачі платформи Google-клас – учні херсонських гімназій № 6, 14, 16 та студенти Херсонського гідрометеорологічного фахового коледжу.

 Що ми взагалі знаємо про ментальне здоров'я? Чому воно важливе? Як саме ми маємо піклуватися про нього? Які його складові? Чим відрізняється ментальне здоров’я від психічного? На перший погляд це прості питання. Та чи так це насправді?
Учасники наших заходів вже отримали необхідні відповіді, а також перевірили свою ерудицію у віртуальній вікторині «Ментальне здоров’я. Як подбати про себе», яку бібліографи Лавреньовки створили на відомій онлайн-платформі LearningApps. Втім, ми й надалі запрошуємо наших читачів та користувачів соцмереж також перевірити себе і пограти у вікторину. Вона не забере багато часу, проте збагатить скабничку знань кожного гравця про ментальне здоров’я, яке є невід’ємною частиною щасливого життя і соціального добробуту. Реєстрація не потрібна, просто перейдіть за посиланням: https://learningapps.org/view34861640
Ось так змістовно, цікаво і з користю минув насичений пізнавальними заходами Тиждень інформації «У фокусі – здоров'я» в Лавреньовці. Попри розмаїття тем всі учасники зробили для себе головний висновок: турбуватися про своє здоров'я -  не просто корисно, а ще й модно!
Твоє здоров’я – в твоїх руках


X