З нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова в онлайн-форматі на платформі Google Meet провела літопис геноциду «Хлібна гільйотина». Присутніми на заході були: методисти, голови, члени активу учнівського самоврядування закладів професійної (професійно-технічної) освіти Херсонщини та їхні радники.
Працівники книгозбірні розповіли про трагедію, яку пережив український народ в роки сталінського тоталітаризму, про страшну статистику - мільйони замордованих Голодом. Молодь мала можливість віртуально відвідати Національний музей «Меморіал пам’яті жертв Голодомору в Україні» та познайомитись з документальними фільмами, присвяченими цій скорботній даті: «Голодомор. Літописці», «Діти Великого Голоду» та «Голод. Реальні історії». Перегляд цих стрічок вразив учасників заходу, а особливо свідчення очевидців Голодомору та кадри з документальних хронік.
Не залишили байдужими й трейлери художніх фільмів про Голодомор, в яких не просто розповідається про страшний геноцид українського народу в ХХ столітті, а й надаються коментарі свідків та їхніх нащадків. Під час заходу від учасників лунали щемливі поетичні рядки про Голодомор.
На завершення бібліотекарі наголосили, що цього року ми втретє вшановуватимемо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни росії проти України. Десятки населених пунктів стерті з лиця землі, тисячі мирних українців стали жертвами обстрілів і бомбардувань, були закатовані й розстріляні. Нині українські воїни, які зупиняють навалу, не лише захищають територіальну цілісність і суверенітет України, але і нашу ідентичність, право бути господарями на своїй землі, шанувати власну мову, історію, культуру та героїв. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – гідно вшановані.
Бібліотекарі закликали усіх приєднатися до загальнонаціональної хвилини мовчання 23 листопада о 16.00 і згадати про мільйони людських життів, які Україна втратила через Голодомор і масові штучні голоди, запаливши свічу на підвіконні.