До Дня міста інформаційно-бібліографічний відділ Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова презентував для користувачів бібліотеки та соцмереж віртуальний відеовернісаж «Мальований Херсон Олександра Степаненка». Відео із циклу «Сузір’я молодих митців» створене у межах власного бібліотечного вебпроєкту «Краєзнавчі відеознайомства».
Олександр Степаненко - відома особистість не лише у Таврійському краї. Він - один із провідних архітекторів України, за проєктами якого побудовано безліч громадських і житлових споруд. Поряд із любов’ю митця до архітектурної творчості завжди йшла любов до малювання. Тож, зодчество й живопис переплетені у житті Олександра Олександровича нерозривно: майже 40 років він будував Херсон, а тепер його малює.
Відеоекспозицію творів Олександра Степаненка на онлайн-платформі Google Class переглянули учні, студенти та педагоги ЗЗСО № 4, Херсонського гідрометеорологічного фахового коледжу та Херсонського кооперативного економіко-правового фахового коледжу. Також для школярів ЗЗСО № 4 відбувся онлайн-захід на платформі ZOOM.
Основна тематика живописних робіт художника - стара архітектура Херсона, його краєвиди і пам’ятки. Переглянувши близько 80 картин Олександра Степаненка, молодь відкрила для себе рідне місто по-новому.
Передусім учні та студенти дізналися, що для митця міський пейзаж – не лише професійний погляд архітектора, а й спроба закарбувати на полотні та в нашій пам’яті красу й самобутність старого Херсона.
Побачили на картинах пана Олександра старовинні будівлі, які можуть зникнути назавжди з мапи міста через ворожі обстріли росіян. Послухали інтерв’ю Олександра Олександровича про те, як зникав старий Херсон і у мирні часи: історичні споруди перебудовувались, через що втрачали свою архітектурну цінність.
У відео йдеться також про творчість художника в період російської окупації Херсона, під час якої він залишався у місті й малював безперестанку. Свої роботи із херсонськими краєвидами Олександр Степаненко викладав у фейсбук, - крім однієї, із видом Херсонського морського коледжу, бо на ньому майорів український прапор.
На акварелях пана Олександра, створених під час війни і не тільки, юні глядачі побачили знайомі вулиці, провулки, храми, будинки, подвір’я, дороги, місточки… Усі вони постають перед нами надзвичайно красивими, теплими, неначе випромінюють енергію сонячного Херсона. А ще - несуть незабутні спомини, народжують почуття любові до рідного міста і глибоке переконання, що нам є чим пишатися і що зберігати.
Тож, запрошуємо усіх наших користувачів до перегляду відео «Мальований Херсон Олександра Степаненка»
Також бібліотекарі продемонстрували учням і студентам електронний ресурс бібліотеки «Художні віртуальні галереї», серед яких є галерея живописних творів Олександра Степаненка