календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Друзі!

Запрошуємо вас до віртуальної галереї живописних робіт відомого херсонського художника й архітектора Олександра Олександровича Степаненка. 

Один із провідних архітекторів України, за проєктами якого побудовано безліч громадських і житлових споруд на Херсонщині, з дитинства захоплювався малюванням. І ця пристрасть з роками тільки зміцнювалась. Зодчество у поєднанні з живописом лише додало особливих і неповторних рис творчості митця. 

Основна тематика живописних робіт художника - архітектура Херсона, його краєвиди і пам’ятки. Акварелі та олійні картини  Олександра Степаненка присвячені переважно старому місту, яке ще задовго до війни поступово втрачало своє обличчя, а після повномасштабного вторгнення росіян в Україну стало безжально знищуватися.

Мабуть, немає вже таких знакових споруд у Херсоні, які б не намалював Олександр Олександрович. Для нього міський пейзаж – це не тільки ностальгія за нашим старим містом, а й професійний погляд архітектора, якому саме цей жанр ближчий до душі. Насправді ж у колі інтересів митця не лише Херсон, але рідні краєвиди завжди переважали.

Під час окупації правобережжя Херсонщини Олександр Степаненко залишився у рідному місті, присвятивши весь свій час живописній творчості. За цей період він створив 36 акварельних робіт – переважно пейзажі старого Херсона. Багатий фотоархів допомагав художнику, коли він, як і більшість херсонців, намагався зайвий раз не виходити з дому, щоб не зустрічатися з окупантами. Утім, всі свої роботи викладав у фейсбук. 

Митець відтворив на полотні красу, яка після деокупації опинилася під загрозою знищення через ворожі обстріли. Архітектурні пам'ятки Херсона, що пережили кілька революцій та війн, після обстрілів росіян зникають з мапи міста. Згадка про кожну поранену будівлю викликає у пана Олександра великий біль, особливо якщо там залишилася частинка і його душі. На жаль, таке вже сталося з деякими спорудами, до створення або реконструкції яких художник свого часу був причетний. І сьогодні він продовжує малювати Херсон, намагаючись зберегти у нашій пам’яті щось надзвичайно важливе.

У галереї експонуються картини, на яких Олександр Степаненко з неабиякою майстерністю, теплом і любов’ю зобразив мальовничі куточки старого і сучасного Херсона. Такі знайомі нам усім вулиці, провулки, храми, будинки, подвір’я, дороги, місточки… У різні пори року. Усі вони несуть нам незабутні спомини, народжують почуття любові до рідного міста і глибоке переконання, що нам є чим пишатися і що зберігати.

Приємного перегляду!


X