календар подій

Календар подій

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Кохання є всюди

12.02.2024

Напередодні Дня закоханих працівники відділу абонемента Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова запропонували учням 10, 11 класів ЗЗСО № 56 сторітелінг «Насправді кохання є всюди» на платформі ZOOM.

Людям завжди цікаво зазирати у приватне життя відомих осіб, дізнаватися про їхнє коханих та сімейні стосунки. Бібліотекарі ж запропонували учням розповідь про стосунки головних героїв відомих книг.

Почали з української класики: згадали яскраві пари Карпо – Мотря та Лаврін – Мелашка з твору Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я» й трагічну історію кохання гуцулів Івана та Марічки з повісті «Тіні забутих предків» М. Коцюбинського, українських Ромео та Джульєтти. 

Зацікавив  молодь той факт, що детективів-аматорів – Еркюля Пуаро, міс Марпл та Шерлока Холмса автори навмисно залишили без романтичних стосунків, аргументуючи це тим, що вони не повинні відволікатися від справ та завжди мати холодний розум. Але сторітелінг розкрив таємниці про людей, в яких вони були колись закохані.

Говорили й про те, що кохання буває різним: іноді забороненим, як у молодої дівчини Анни до дорослого одруженого чоловіка з книги Наталії Гурницької «Мелодія кави у тональності кардамону». Підліткове кохання героїв, описане у книгах  Джона Гріна, виявилося близьким слухачам  - воно навчає вірити в себе та у власні сили, в любов.

 

З’ясували, що роман  «Американські боги» Ніла Геймана у жанрі  міське фентезі також має гарну любовну лінію.

Завершило захід відео поезії Сергія Жадана, любовна лірика якого така відверта й вільна.


X