календар подій

Календар подій

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Фольк-свято «Купальське диво» в Лавреньовці

07.07.2021

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова радо зустрічала вихованців Херсонського центру спортивно-оздоровчої роботи «Юнга» ХМР та відвідувачів книгозбірні на фольк-святі «Купальське диво».

  

Розпочалося дійство на ганку, де вихованці школи вокалу Ольги Якубової,  яскраво відкрили захід  своїм виступом.

  У відділах читального залу та соціокультурної діяльності  було проведено народознавчу веселку «Купальське диво». Діти дізналися про історію виникнення свята Івана Купала, познайомились зі звичаями, обрядами, прикметами, повір’ями та традиціями святкування. А потім свято продовжилось розважальною програмою: учасники заплітали промінчики сонечка в косу, прикрашали купальський віночок квітами, шукали чарівну квітку папороті та стрибали через вогнище. Після розваг відбувся святковий майстер-клас «Магічна квітка», де виготовляли чарівні паперові квіти, які  об’єднали в один великий віночок.

  

 

Завітавши до відділу абонемента, діти взяли активну участь у грі-вікторині «Свята моєї Батьківщини». Де, продемонструвавши гарні знання про Україну, її звичаї та традиції, отримали солодкі призи. Також за допомогою смартфона й інтерактивних книг поєднали віртуальний і реальний світи та відкрили для себе ще одну бібліотечну новинку – голографічний  проектор.

 

Бібліографи запропонували гостям свята взяти участь у грі-вікторині «Купальський пікнічок» та «скуштувати» інтелектуальний «шашличок». Він складався із різних запитань про історію, традиції, обряди та символіку свята. За правильні відповіді гравці отримували солодкі призи. Вікторина настільки сподобалася учасникам, що деякі з них навіть брали участь  у ній двічі, а то й тричі.

 

 

Впродовж дня для бажаючих діяла тематична фотозона, на якій можна було сфотографуватися або зробити селфі в костюмах містичних істот та колоритних вінках. Під час перевтілень молодь мала змогу зануритися в магічну атмосферу купальського свята, отримати  яскраві враження та захоплюючі емоції від розваг.

  

Цікавинкою свята впродовж дня була зона пісочної анімації «Казки на Купала», на якій  всі бажаючі мали змогу спробували себе в ролі художника. Творча фантазія  виявилася яскравою та різноманітною, кожен з дітей намалював свою  незвичайну пісочну квітку. 

 

Веселе фольк-свято «Купальське диво» промайнуло, залишивши у юних читачів приємні враження та зацікавленість українськими народними звичаями. 

Свято відбулось за підтримки Херсонської обласної ради, Херсонської обласної державної адміністрації та Департаменту реалізації гуманітарної політики Херсонської ОДА.


X