календар подій

Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

День інформації в обласній бібліотеці для юнацтва

12.03.2020

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. Лавреньова організувала низку цікавих заходів для молоді в межах Дня інформації «В обіймах художнього слова», приурочивши його до Всесвітніх днів письменника  та  поезії.

Цього дня працівники інформаційно-бібліографічного відділу запросили учнів 11-А класу ЗОШ № 55 на бібліотечний квест «Акварелі слова Ліни Костенко»,  присвяченого 90-літньому ювілею геніальної української поетеси та письменниці сучасності. Бібліотекарі  познайомили старшокласників з відділами книгозбірні, їхніми фондами, виставками, електронними ресурсами. 

 

Учасники розподілились на чотири  команди, а потім, керуючись картою-навігатором, у супроводі гідів-бібліотекарів вирушили в подорож бібліотекою, відділи якої тимчасово перетворилися на площі, майдани, вулиці, проспекти, станції.  

 

Квесторів чекали цікаві завдання, пошук інформації в книжках, журналах та в Інтернеті. Зокрема, вони дізналися відповіді на питання: за які твори і в якому році Ліна Костенко отримала Державну премію ім. Т. Шевченка; яку назву має фестиваль, що проводиться на Херсонщині і присвячений Ліні Костенко; в якому році було названо малу планету Сонячної системи на честь поетеси та багато інших цікавих фактів з життя поетеси.

По завершенню гри було проведено вікторину і учні із захопленням відповідали на питання,  за що були нагороджені солодкими призами.

А у відділі мистецтв книгозбірні був відкритий Art-простір «Алхімік кольору і слова», присвячений одному з найвидатніших митців XX століття – Давиду Бурлюку.

 

Творчість Давида Бурлюка не залишила байдужими учасників різних заходів, які проходили в цей день. Користувачі бібліотеки мали змогу переглянути інформаційну мультимедійну презентацію «Давид Бурлюк: портрет авангардиста»,  відеоролик «Відомі картини українського авангардиста Давида Бурлюка». Протягом Дня інформації кожен відвідувач відділу мистецтв зміг отримати консультації з пошуку інформації в інтернет-ресурсах та ознайомитися з ілюстративно-книжковим переглядом літератури «Давид Бурлюк богемний, стильний, епатажний». Родзинкою дня стали чудово оформлені фотозони. 

 

В Антонівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 21 Херсонської міської ради для учнів 9-го класу  працівники відділу абонемента підготували та провели бюро літературних новинок «Таємниці письменницьких шухляд».

З розповіді бібліотекаря школярі дізналися найбільш цікаві та захоплюючі подробиці про знамениті твори світової літератури: «Ляльковий дім» Г. Ібсена, «Пігмаліон» Б. Шоу, «Вбити пересмішника» Г. Лі, «451 градус за Фаренгейтом» Р. Бредбері  та ін.      Учні дійшли висновку, що історія створення тієї чи іншої книги є деколи вельми зухвала.

З нагоди 180-річчя виходу в світ першого «Кобзаря» Тараса Григоровича Шевченка в межах Дня інформації працівники читальної зали Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова завітали до учнів 8-9 класів ЗОШ №55.

 Бібліотекарі розповіли учням цікаву історію появи видання та про, хто сприяв виходу в світ «Кобзаря».

З екрану лунали вірші зі збірки «Кобзар» у виконанні Богдана Ступки та пісні сучасних українських гуртів  на слова Т. Г. Шевченка.

Молоді було цікаво дізнатися, що жодна з попередніх українських книжок не набула такого поширення та величезного успіху, як «Кобзар».

Також не залишився без уваги і перегляд літератури «Оживає Кобзареве слово».
 


X