календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Грай і місто пізнавай

26.01.2020

Остання неділя січня в Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова пройшла досить цікаво та насичено. Вже зранку до книгозбірні завітали учні 5-7-х класів Киселівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Білозерської районної ради. 

Працівники інформаційно-бібліографічного відділу підготували для гостей   декілька пізнавальних заходів.

 Розпочалася зустріч з відеопрезентації «Херсон. Подорож у часі». Школярі ненадовго занурилися у славне історичне минуле Херсона, прослухавши розповідь про історію його заснування, відомих людей та події, на честь яких у місті встановлено пам’ятники. 

Учні дізналися чимало цікавих фактів про засновника Херсона Григорія Потьомкіна, про першого будівничого міста Івана Ганнібала, флотоводця Федора Ушакова, полководця Олександра Суворова, а ще – про незвичайний пам’ятник у вигляді сонячного годинника, встановленого на честь філантропа Джона Говарда.

Зробивши «стрибок у часі» із ХVІІІ сторіччя у ХХ, школярі довідалися про пам’ятники історії Другої світової війни на Херсонщині: меморіальний комплекс у парку Слави та пам’ятники з військовою технікою. 

Не оминули і пам’ятні споруди, встановлені в Херсоні вже у ХХІ ст., а також видатні пам’ятки архітектури, що стали візитівкою Херсона: залишки Херсонської фортеці – Очаківські та Московські ворота, Свято-Катерининський собор та Херсонський художній музей ім. О. Шовкуненка.

Другою частиною заходу став бібліотечний краєзнавчий Сity-квест «Грай і місто пізнавай». У пошуково-ігровій формі школярі познайомилися з усіма відділами обслуговування Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова та її інформаційними ресурсами.

Учнів розподілили на команди, а потім, керуючись картою-навігатором і в супроводі гідів-бібліотекарів, вони вирушили в подорож бібліотекою, відділи якої тимчасово перетворилися на площі, майдани, вулиці, проспекти, станції.  Юні квестори виконували пошук інформації в книжках, зокрема: відомості про найстаріші ворота Херсонської фортеці, дату заснування Свято-Катерининського собору, як саме називали річку Дніпро давні римляни та слов’яни. В Інтернеті дізнавалися, коли заснували Херсон, які заклади міста Херсона носять ім’я письменника Бориса Лавреньова. Третім завданням було практичне – складання пазлів найвідоміших пам’ятників міста Херсона (пам’ятники Ушакову, Потьомкіну, Суворову та ін.).

У процесі пошуку школярі познайомилися і з виставками у відділах обслуговування, а у відділі мистецтв активно робили селфі на фоні виставки картин Надії Ліхачової «Веселкові кольори Таврійського краю». 

По завершенню гри було проведено вікторину і учні завзято відповідали на питання щодо пам’ятників Херсона,  за що були нагороджені солодкими призами.


X