календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Зоряний шлях Миколи Братана

01.01.2020

Інформаційно-бібліографічний відділ Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова підготував книжкову виставку «Зоряний шлях Миколи Братана» з циклу «Письменники-ювіляри Херсонщини», присвячену пам’яті майстра слова. якому 1 січня 2020 року мало б виповнитися 85 років.

Працездатність митця гідна подиву. Микола Іванович – автор понад двадцяти поетичних збірок, сотень експромтів, низки романів, драматичних поем та комедій. А ще знаний ювіляр славився енциклопедичними знаннями в галузі літератури, до останнього подиху вивчав і збагачував українську літературну мову, був справжнім вчителем для творчої молоді. Різні грані таланту ювіляра висвітлюють відповідні розділи виставки.

У розділі «Чутливий лірик та пісняр» презентується поетичний доробок автора, адже як художник слова починав  він саме із поезії. Розділ «Драматичний світ письменника» представляє драматичні поеми та комедії. Доробок неперевершеного майстра експромтів експонується у розділі «Іскрометні експромти». 

У багатокнижжі Миколи Братана нараховується більше десяти дитячих видань. Розділ «Поетичне слово дітям» пропонує збірки саме для цієї категорії читачів.

Виходець із хліборобського роду, Микола Братан добре знав життя селянства з його одвічними турботами, радощами і тривогами. У розділі «Прозаїчне перо майстра» презентуються романи, присвячені краянам-хлібодарам.

 «Для творчості не мав він вихідних» - останній розділ виставки, де представлені матеріали про життєвий і творчий шлях митця.            
Талант і великий письменницький доробок, знання історії та культури свого краю, безмежна любов до степових людей – завдяки цьому Микола Братан став певним символом Херсонщини і продовжує уособлювати Таврію для письменників України та зарубіжжя. 

Користувачі, які віддають перевагу електронним засобам отримання інформації, можуть у зручний для себе час ознайомитись із віртуальною виставкою, яка демонструється на краєзнавчій сторінці вебсайту нашої бібліотеки у розділі «Віртуальні виставки «Письменники-ювіляри Херсонщини».


X