календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Німеччина — країна мрій і легенд. Вона відома світу своїми багатими традиціями і звичаями, культурними пам’ятками і високим рівнем життя. За кількістю свят Німеччина здатна випередити багато інших країн Європи.
Традиції є тим, що дозволяє людям самовизначатись у якості конкретної нації. У Німеччині національні традиції та звичаї — це практично культ, але на різних територіях вони можуть разюче відрізнятися. Варто зазначити, що більша частина німецьких традицій запозичена у сусідніх європейських держав. А ось прикрашання новорічної ялинки, пошук прихованих великодніх яєць — давні німецькі традиції, запозичені багатьма країнами світу. Єдиної культури Німеччини не існує. Є багато різних, які водночас і часто суперечливо існують одна поруч з одною, переплітаються між собою, відштовхуючи та притягуючи одна одну. Якщо говорити про Німеччину як культурну націю, то в ХХІ столітті слід говорити про дорослий, живий організм, який постійно розвивається, чия багатоманітність приголомшує, заплутує, нерідко навіть напружує. З одного боку, це пов’язане з традицією федералізму країни, яка розпочала своє існування як єдина держава лише в 1871 році. Федеративна Республіка Німеччина, заснована в 1949 році, а вже після 1990 року возз’єднана Німеччина свідомо підтримала традицію федералізму і передала повноваження у галузі культури своїм федеральним землям. Наслідком такої структури Німеччини, яка складалася з багатьох колишніх маленьких і середніх держав, а також вільних міст, є, зокрема, існування майже 300 муніципальних і земельних театрів, а також 130 професійних оркестрів, які частково належать до радіостанцій. Крім того, 540 художніх музеїв з відомими на весь світ музейними фондами утворюють неповторний музейний ландшафт. Завдяки такому розмаїттю Німеччина посідає провідне місце в Європі. Німеччину нерідко називають землею поетів і мислителів. Це не дивно, адже дуже багато композиторів саме з Німеччини (Бах, Шуман, Мендельсон, Гендель, Бетховен, Вагнер, Брамс та інші). Та й імена німецьких філософів відомі на весь світ (Кант, Ніцше, Гегель, Хайдеггер, Шопенгауер), а їхні праці вже давно розтягнули на цитати. Німеччина — країна багата пам’ятками та пам’ятниками архітектури, які, в основному, відносяться до періоду Середньовіччя.

    

Є тут і видатні природні об’єкти: Альпи, долина Рейну, Боденське озеро, Шварцвальд, острів Рюген і багато інших. У Німеччині розташована велика кількість замків. Найвідоміші з них Кайзербург в Нюрнберзі, Нойшванштайн, Гогенцоллерн, Гейдельберг, Вартбург, Хоеншвангау. Дуже відомими є пам’ятники сакральної архітектури – старовинні собори та церкви. У Північній Німеччині та в Баварії збереглися грандіозні шедеври готики. Німеччина – країна надзвичайно цікава , попри дві світові війни, майже кожне старовинне місто може здивувати цікавими пам’ятками і старою архітектурою. Аби дослідити Німеччину — потрібно немало часу, тож давайте разом пізнавати цю чудову країну!

X