Золоте зернятко
Фестиваль «Золоте зернятко» – перший культурологічний всеукраїнський захід, цільовою аудиторією якого є сільські діти.
Захід засновано у 2000 році в селі Новонаталівка Чаплинського району Херсонської області Херсонською ОО ВГО «Дія». Його започаткували з метою сприяння у становленні творчих особистостей, які мешкають в сільській місцевості, розвитку аматорського мистецтва та збереження фольклорної спадщини,виявлення і підтримки творчо обдарованих дітей.
Символом фестивалю є синиця, що несе пшеничний колосок, а девіз – «Ми всі – єдина родина».
Унікальний в Україні фестиваль проводиться традиційно на березі Чорного моря у курортній зоні села Залізний порт Голопристанського району.
Під час фестивалю проходять конкурсні змагання, в яких щорічно бере участь до 400 дітей віком від 6 до 18 років з сіл різних регіонів України. Самодіяльні сільські дитячі колективи та окремі виконавці з усіх областей нашої країни презентують концертні програми та сольні виступи у номінаціях:
хореографія народна та естрадна, народний вокал, естрадний спів та образотворче мистецтво.
Професійне журі традиційно очолює Заслужена артистка України, співачка Тетяна Самая. Провідні діячі мистецтв України, які є членами журі, проводять під час фестивалю для дітей та керівників художніх колективів майстер-класи, тим самим надаючи їм безцінну професійну допомогу. Переможці конкурсів після фестивалю також отримують патронат від майстрів мистецтв, а організатори фестивалю дбають про їх подальшу участь у всеукраїнських та міжнародних конкурсах, про їх подальше навчання у освітніх закладах культури, про участь найталановитіших у всеукраїнських концертах, у радіо та телепередачах
Щорічно фестиваль проводиться за рахунок благодійних внесків й участь у ньому для дітей з незаможних сільських родин, на відміну від інших українських фестивалів, є повністю безкоштовною. Кожного року фонд відшукує серед бізнесменів та підприємців тих, кому небайдуже майбутнє нашої країни а у 2004 році вперше фестиваль підтримали закордонні друзі українських дітей – «Німецька спілка «Товариш» – допомога дітям».
Високий рівень організації фестивалю, визнання його значущості як митцями України, так і українськими засобами масової інформації, позитивні наслідки впливу на дітей стали підставою для державної підтримки. Співзасновником V, ювілейного фестивалю у 2006 році стало Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту.