Календар подій

 
 
 
 
 
 
3
4
5
6
7
8
9
11
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
 
 
 
 
 

"Зелені хутори Таврії"

24.07.2020

Чарівність української старовини та принадність південної природи з'єдналися в цьому унікальному місці — в зеленому і сільському туризмі «Зелені хутори Таврії». Знаходяться хутори між Херсоном та м.Гола Пристань.
На величезній території по берегах Дніпра відтворився побут і вигляд старовинних українських хуторів з їх повсякденними турботами і яскравими розвагами.

  

«Зелені хутори Таврії» - це перш за все унікальна подорож в часі. Тут можна не тільки відпочити, а й дізнатися історію українського козацтва, історію виникнення і розвитку стародавніх ремесел!
Цей комплекс заснований на місці старовинних хуторів, які існували тут ще до початку XX століття.

  

Він містить об'єднані за допомогою водного сполучення і доріг 45 хуторів, кожен з яких спеціалізується на певному виді народного промислу і має відповідну назву. Серед них Кінний, Рибальський, Стрілецький, Гончарний, Ковальський, Хлібний, Лозоплетіння, Ляльки-мотанки та інші.
Концепція даного об'єкта — відродити традиції предків, дати нове життя забутим ремеслам, а також дати можливість кожному спробувати в них свої сили.

  

Відпочивати на «зелених хуторах» - одне задоволення.
Тут в повітрі пахне чебрецем і м'ятою. Вся територія хуторів займає понад сто гектар земельних угідь.
Це єдиний у Східній Європі комплекс, який розташований на незайманій природі Таврійської лісостепової зони.
Крім того, всі туристичні маршрути тут пов'язані між собою пішохідними дорогами, стежками й мостами.

  

Знайомство з хуторами починається з Майдану (Центральний хутір), де збиралися для розв'язання поточних проблем; музеї — закриті й на відкритому повітрі. Екскурсії проходять по квітковому маршруту: Кінний двір Стрілецький хутір — можна постріляти з лука, рогатки або метнути спис; Лялька-мотанка. Цирульня. Обереги.
Музей українського побуту XV-XX століть. Це один з найцікавіших об'єктів, розміщений у справжній українській хаті. Музейна експозиція розповідає про побут українців на цих землях. Також представлено історію грошових знаків півдня України.

  

Ткацький верстат. Художня майстерня. Музей «Корисність безкорисливих речей». Хутір знахарки. Розпис та різьблення по дереву. Чумацький хутір. Вишивка. Хутір пасічника (з можливістю дегустації місцевого меду).
На Хуторі Коваля ви самі зможете викувати собі на щастя підкову, або виготовити глиняний горщик або миску на Хуторі Гончара. А у місцевого фітотерапевта спробувати ароматний чай з різних трав.

  

Весь комплекс створений в автентичній українській атмосфері
У кожного з хуторів своя спеціалізація. Якщо є бажання можна отримати майстер-клас з лозоплетіння або іншого ремеслу.

  

Велика розмаїтість локацій для фотографів! Скрізь можна зустріти цікаві фони для художніх знімків: строкато розфарбовані українські хати, грізні оборонні стіни, фігури улюблених національних героїв і казкових чудовиськ. Є навіть «Чарівний дуб» і свій справжній літак! Охочі випробувати свою фізичну форму можуть покататися на човні та катамарані, полазити на штучні «горі» і лісових «ліанах», пограти у волейбол або футбол.

 

Переходячи від хутора до хутора, ви заряджаєтеся корисними знаннями позитивом і теплими емоціями!
Дві години вільного часу пролітають стрімко, для цього тут є все: рухливі ігри, ходьба на ходилицях, ступа Баби Яги разом з мітлою, гойдалки-каруселі, дерев'яні велосипеди, майстер-класи, фітобар ... А ще неймовірна розвага для екстремалів — Торфоленд, болотне сафарі на тракторі. Міні зоопарк елітних голубів, альтанки для закоханих, гроти, алеї, повиті трояндами та диким виноградом ...
З кожним роком такий активний відпочинок набирає обертів і знаходить нових шанувальників.
Дізнавайтеся Херсонщину разом з нами!

 

 

X