Календар подій

 
 
 
 
 
 
1
3
4
7
8
10
11
14
15
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
 

Віктор Вальд

Михайлов Віктор Дмитрович

Віктор Вальд
(справжнє ім’я Михайлов Віктор Дмитрович)
(09.11.1961)
прозаїк

Віктор Михайлов (літературний псевдонім Віктор Вальд) народився 9 листопада 1961 року в Херсоні. Будучи школярем, серйозно займався історико-краєзнавчою справою. Був головою херсонського гуртка краєзнавства, яким керував відомий історик та краєзнавець Херсонщини Август Вірлич, що й прищепив любов до історії своїм гуртківцям.
Після закінчення херсонської школи № 36 намагався вступити до військового училища, але не пройшов за станом здоров'я. Далі була спроба вступити до Київського педагогічного інституту ім Горького (нині – Київський Державний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова) на філологічний факультет, але «провалився» на творі, за який отримав «двійку».
Довелося повернутися додому. На відмінно закінчив Херсонський індустріальний інститут (нині – Херсонський національний технічний університет). Після служби в армії Віктор поїхав до міста Рівне на Західну Україну, де став працювати на Рівненському льонокомбінаті майстром ткацького цеху.
У 90-х роках повернувся до Херсона, займався приватним підприємництвом. На життя Віктор Михайлов заробляв по-різному: продавав взуття, був вантажником, працював на заводі «Чумак» на Каховщині, охоронцем супермаркету АТБ.
Коли в Україні сталася криза і торгівля занепала, тоді згадав про своє захоплення історією та «взявся за перо». У 2008 році вийшов перший його історико-пригодницький роман «Спарта», що відкриває серію книжок про народи світу, які прославилися як держави-воїни, та про славне героїчне минуле України. Це єдина книга Віктора Михайлова, видана під його справжнім ім’ям. Усі наступні будуть виходити під псевдонімом Віктор Вальд.
Через три роки побачив світ роман «Палач». Він став першою частиною трилогії про неймовірні пригоди й страждання того, кому судилося випробувати їх, ставши катом Гудо. Продовженням «Палача» стали романи «Проклятие палача» та «Месть палача».    
Письменник розповів, як виник псевдонім Віктор Вальд. Сталося це, коли він готував до друку свій роман «Палач». Українські видавці сподівалися, що роман зацікавить їх західних колег, і запропонували Віктору Михайлову придумати для себе псевдонім, який був би привабливим для європейського читача.
«Я намагався це зробити, але нічого не виходило, –  розповів Віктор Михайлов, –  і тоді запропонував видавцям самим придумати мені псевдонім, якщо у них виникла така ідея. Через три дні мені телефонують і кажуть, що є псевдонім. Вони звернули увагу на те, що я у передмові до книги згадав про слова Тараса Шевченка, який з болем писав про зневагу українців до власної історії і зазначав, що ми немов би чекаємо чергового німця, який розповість нам, як ми колись жили. Кажуть: «Ти розповідаєш нам про нашу історію, ось і будеш таким «німцем». Твій псевдонім – Вальд, що німецькою –  «ліс».
Однак, справжнє визнання до письменника прийшло тільки з третьої спроби. У 2017 році за роман «Останній бій Урус-шайтана», виданий українською мовою, Віктор Вальд отримав головну премію престижного Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова», Спеціальну премію від Андрія Кокотюхи «Золотий Пістоль» за найкращий гостросюжетний роман та Спеціальну відзнаку від Всеукраїнської Асоціації «Альраїд» за знання мусульманських обрядів, звичаїв та історії та їхнє справжнє викладення. Книга присвячена історичним подіям кінця XVII століття, коли кожен день був визначальним не лише для українського народу і його віри, а й для всієї Європи. Події роману розгортаються в Криму.
Сьогодні Віктор Вальд – відомий український автор історичних бестселерів. У 2018 році на Обласному конкурсі «Краща книга Херсонщини» роман «Останній бій Урус-шайтана» також був визнаний кращим прозаїчним виданням, а у 2019-му кращою книгою став роман Віктора Вальда про героїчне козацьке минуле України – «Меч Сагайдачного».
Тільки-но «Меч Сагайдачного» вийшов друком, а письменник уже працював над новою історією. Наступний роман  «Отаман» вийшов у 2020 році.
Коли керівництво Міжнародної літературної премії «Коронація слова» оголосило про конкурс «Гранд Коронація» (для переможців «Коронації слова», – «битва літературних титанів»), Віктор Вальд вирішив, що в ньому буде брати участь саме з романом «Отаман».  
В одному з інтерв’ю письменник розповів, чому обрав саме цю книгу: «По-перше, це книга, яка розповідає про історичні події 1904-1922 рр. в Україні, Херсонщині, і моєму рідному і улюбленому Херсоні. А історія Херсонщини та Херсона настільки цікава і захоплива, що повинна була викликати інтерес і читачів і журі... По-друге, рік проведення «Гранд Коронації» 2020 – вельми примітний, як 100-річчя найважливіших подій Громадянської війни, які фактично закінчили її. Це Каховський плацдарм, штурм Перекопу, звірячі розстріли в Криму офіцерів та інтелігенції…».
Тож, у конкурсі «Гранд Коронація-2020» письменник отримав спецвідзнаку «За популяризацію Кубанської України» від стартапу «Лінгарт – живі книги».  
Віктор Вальд експериментує також і з малими літературними формами. У 2019 році вийшла друком його історична новела «Іванова гора», яка відкриває перший номер популярного всеукраїнського літературного видання «Дебют-газета», чим сам автор дуже пишається. Того ж року з цією новелою Віктор Вальд став лауреатом ІV-го Міського  конкурсу літературної творчості ім. Миколи Братана в номінації «Проза».
Талант Віктора Вальда не обмежується лише художньою прозою, хоча саме вона є найголовнішою справою його творчого життя. Ще однією любов’ю письменника стала поезія. Тематичний спектр лірики Віктора Вальда різноманітний: інтимна та пейзажна лірика, релігійні мотиви, містика та ізотерика. Декілька поетичних творів митця опубліковано на літературному порталі  Стихи.ру.
Нині письменник мешкає в Каховці, повністю зосереджений на творчій роботі. Має замовлення від видавництв, а велика кількість поки що неопублікованих романів чекає свого часу.
Віктор Вальд – член Національної спілки письменників України з 2019 року.
У 2021 році Віктору Михайлову (Вальду) присвоїли звання Почесного громадянина міста Херсона – за вагомий внесок у розвиток літератури та популяризацію Херсона і Херсонщини як літературного краю на всеукраїнському та міжнародному рівнях.


ТВОРИ


Іванова гора : історична новела / Віктор Вальд // Дебют-газета. – 2019. – № 1(1-3). – С. 5-23. – В змісті також: Коротка біографічна довідка та контактні дані; Слово до читача.

Іванова гора : [новела] / Віктор Вальд // Кличе незміряний світ : IV збірка творів переможців Міського конкурсу літературної творчості ім. М. Братана / [Упр. культури Херсон. міськради]. – Херсон, 2019. – С. 91-145. : портр. – В змісті також : Коротка біографічна довідка.

Меч палача : [роман] / Виктор Вальд. – Херсон : Айлант, 2015. – 559 с.

Меч Сагайдачного : [роман] / Віктор Вальд ; [ред. І. М. Андрусяк]. – Харків : Кн. клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2019. – 494 с.

Останній бій Урус-шайтана : [роман] / Віктор Вальд ; [ред. І. М. Андрусяк]. – Харків : Кн. клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 494 с. – Роман-переможець Міжнарод. літ. конкурсу «Коронація слова».

Останній бій Урус-шайтана : уривки з роману / Віктор Вальд (Михайлов) // Степовий букет : антологія творів херсон. авторів / [упоряд. В. Загороднюк]. – Херсон, 2020. – С. 28-31.

Отаман : [роман] / Віктор Вальд ; [голов. ред. С. І. Мозгова]. – Харків : Кн. клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2020. – 445 с.

Отаман : уривок з роману / Віктор Вальд // Мозаїка літературної Херсонщини / [упоряд. В. Загороднюк]. – Херсон, 2021. – С. 29-31.

Палач : [роман] / Виктор Вальд. – Харьков ; Белгород : Клуб семейного досуга, 2011. – 448 с.

Произведения [Електронний ресурс] : [стихотворения] / Виктор Вальд // Стихи.ру. – Текст. и граф. данные. – Режим доступа : https://stihi.ru/avtor/viktor59 , свободный. – Загл. с экрана. – Дата обращения: 25.11.2021.
В содерж. стихотворения: Покаяние ; Наступит день, и из тиши веков ; Утро на реке ; Город снов.

Проклятие палача : [роман] / Віктор Вальд. – Харків : Кн. клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2018. – 494 с.

Спарта : [роман] / Виктор Михайлов [Виктор Вальд] ; [гл. ред. К. А. Романова]. – Киев : Освіта України, 2008. – 790 с.

Уривок з роману «Останній бій Урус-шайтана» / Віктор Вальд // Степова симфонія : антологія творів херсонських письменників / [упоряд. В. Загороднюк]. – Херсон, 2019. – С. 29-38. : портр.

 

ПРО НЬОГО


Відгук на книгу Віктора Вальда «Останній бій Урус-Шайтана» / Таїсія Щерба // Українське вічності чуття... : есе, штрихи літературних портретів яскравих особистостей краю, огляд книг і відгуки на них / Таїсія Щерба ; [в авт. ред.]. – Херсон, 2019. – С. 79-86.

Віктор Вальд: «Головне, щоб повітря України було просякнуте книгою» [Електронний ресурс] / Максим Петях : [ексклюзивне інтерв’ю з письменником] // Вгору : онлайн-газета. - Текст. та граф. дані. - Опублік. 10.09.2021. - Режим доступу : https://vgoru.org/index.php/post/viktor-vald-golovne-shob-povitrya-ukrayini-bulo-prosyaknute-knigoyu , вільний. - Назва з екрана. - Дата звернення: 02.11.2021.

Дорога до Іванкової гори : [розвідка до історичної новели Віктора Михайлова «Іванова гора»] / Василь Загороднюк // Степ : літературно-художній альманах / [Департамент культури і туризму ХОДА, Херсон. обл. орг. Нац. спілки письменників України ; редкол. : В. Піддубняк (голов. ред.) [та ін.]]. – Херсон, 2017. – № 24. – С. 86.

Коронований... «Коронацією» : херсонець Віктор Михайлов отримав першу премію у номінації «Романи» престижного літературного конкурсу «Коронація слова» та дві відзнаки : [інтерв'ю з автором] // Степ : літературно-художній альманах / [Департамент культури і туризму ХОДА, Херсон. обл. орг. Нац. спілки письменників України ; редкол. : В. Піддубняк (голов. ред.) [та ін.]]. – Херсон, 2017. – № 24. – С. 94-96.

Шукаючи істину шаблею / Василь Загороднюк // Вісник Таврійської фундації : (осередку вивчення української діаспори) : [літ.-наук. зб.] / М-во освіти і науки України, ХДУ, Таврійська фундація ; [редкол. : І. Немченко (голов. ред.) [та ін.]]. –Київ ; Херсон, 2018. – Вип. 14. – С. 267-273. – Рец. на кн.: Вальд Віктор. Останній бій Урус-шайтана. – Харків : Кн. клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2007. – 496 с.